filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 1 sierpnia 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Pętla. Recenzujemy filmy, których nie widzieliśmy

Spis treści

Pętla

  1. Co to? Bezpłciowe silenie się na kontrowersje, tym razem ze świecącymi kolorkami
  2. Reżyser: Patryk Vega
  3. Data premiery: 4 września 2020
PLUSY:
  1. Niektóre sceny, szczególnie te taneczno-muzyczne, zostały naprawdę ładnie nakręcone;
  2. Antoni Królikowski, który stara się być jakiś…
MINUSY:
  1. …ale zapada się pod ciężarem nijakości filmu;
  2. Drętwe dialogi z suchym humorem;
  3. Wulgaryzmy w roli przecinków;
  4. Nagość jako sztuka dla sztuki – zero zmysłowości, zero wyczucia;
  5. To kolejny film Patryka Vegi, trudno go nawet gatunkowo określić.

Pitbull oraz Służby specjalne, a szczególnie ich serialowe wersje, to żywy dowód na to, że Patryk Vega nie jest reżyserem z przypadku i całkiem nieźle zna się na swoim rzemiośle. Ostatnie lata pokazały jego maestrię w zupełnie innej dziedzinie – tej czysto finansowej. Wspomniana persona doskonale bowiem wyczuła, co może się sprzedać na polskim rynku i w pewnym momentu otworzyła niskiej jakości fabrykę, z której wypuszcza kilka produktów filmowych rocznie. Tym razem Vegę zatrzymała pandemia, przynajmniej połowicznie. Kina były zamknięte, więc nie mógł rozpowszechnić swojego najnowszego „dzieła”, ale odgórne obostrzenia nie powstrzymały go przed pracą na planie zdjęciowym. Ale już skończmy z tym sądem i skupmy się na właściwym filmie.

Pętla (nie mylić z wybitnym dramatem psychologicznym Wojciecha Hasa z 1957 roku) jest w swoich założeniach czymś ambitnym zarówno pod względem formy, jak i treści. Vega lubi tematy kontrowersyjne, o czym dawał znać już wcześniej – krytykował służbę zdrowia w Botoksie, a także atakował polityków w… Polityce. Tym razem skupił się nie na instytucji, a konkretnym wydarzeniu nazywanym powszechnie aferą podkarpacką. To temat naprawdę nośny i pełen pikantnych szczegółów, ale zabrakłoby nam miejsca, aby dokładnie go opisać. Ponadto głównym miejscem akcji są zwykle mocno sprofilowane kluby taneczne (oferujące szereg innych usług). Tu się mogło dużo dziać. Z jednej strony skomplikowana intryga, a z drugiej – wiele kolorów i starannie dobranych ujęć wewnątrz lokali.

Zostało jeszcze 53% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

77,9%
Marvela
22,1%
DC
Zobacz inne ankiety