Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 26 kwietnia 2020, 10:30

Bądźcie gotowi na wszystko. Jak nie być chamem w grach sieciowych?

Spis treści

Bądźcie gotowi na wszystko

Na koniec prosta porada – przygotujcie się dosłownie na wszystko. Może się zdarzyć, że nie zagracie swoją ulubioną postacią, nie będziecie pełnić w drużynie funkcji, w której się sprawdzacie, czy nie traficie na upatrzoną przez siebie linię. Nie ma sensu przekonywać innych na siłę i zmuszać ich do dostosowywania się do nas. W grach sieciowych zwyczajnie trzeba być elastycznym i brać pod uwagę, że nie gramy sami, ale z kilkoma osobami w drużynie. To dla większości pewnie jasne, ale reszcie powiem, że współpraca jest tu kluczowa!

A może zamiast się obrażać, że ktoś ci zajął mida, po prostu spróbować grać dalej? - Pięć prostych porad, jak nie być chamem w grach sieciowych - dokument - 2020-04-27
A może zamiast się obrażać, że ktoś ci zajął mida, po prostu spróbować grać dalej?

Nie oznacza to jednak, że macie się do czegoś zmuszać. Zawsze na czacie możecie POROZMAWIAĆ. Czat to magiczne narzędzie, dzięki któremu można zapytać towarzysza, czy odstąpi Wam postać, rolę lub linię, jeśli poprosicie lub dobrze to uargumentujecie. Jeśli się nie zgodzi, absolutnie nie warto się na niego obrażać i w grze udowadniać mu, że popełnił błąd. To, że coś nie poszło po Waszej myśli, to nie powód, by psuć zabawę innym, wyśmiewać ich, gdy poniosą porażkę, lub zmuszać do zmiany linii. W takiej sytuacji wykażecie się prawdziwymi umiejętnościami, gdy zwyczajnie się dostosujecie i będziecie elastyczni.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Czym są dowody popełnienia przestępstwa w grze sieciowej?
Czym są dowody popełnienia przestępstwa w grze sieciowej?

Rosnąca popularność grania w sieci sprawia, że coraz częściej może dochodzić w trakcie niego do czynów uznawanych powszechnie za szkodliwe. By ścigać ich sprawców, konieczny jest materiał dowodowy złożony z informacji zawartych w grach MMO.

Dlaczego gracze dzielą się na plemiona i toczą wojny?
Dlaczego gracze dzielą się na plemiona i toczą wojny?

„Wojny” właścicieli konsol nie ustają od lat. Tak samo jak swary fanów Call of Duty i Battlefielda. Co za tym stoi? Odpowiedź jest prosta – wszystko przez ewolucję.

Badamy źródła hejtu – dlaczego gracze w sieci są tacy toksyczni?
Badamy źródła hejtu – dlaczego gracze w sieci są tacy toksyczni?

Jak to się dzieję, że osoba na co dzień uczynna i miła, gdy siada do League of Legends zaczyna obrażać matki swoich przeciwników? Czy winowajcą jest... brak kontaktu wzrokowego? Tego dowiecie się od eksperta – zawodowego psychiatry i miłośnika gier.