Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 26 kwietnia 2020, 10:30

Starajcie się pisać po angielsku. Jak nie być chamem w grach sieciowych?

Spis treści

Starajcie się pisać po angielsku

Ja wiem, że Polska dla Polaków i nie po to mamy nasz wspaniały ojczysty język, by komunikować się „po obcemu”. Warto jednak brać pod uwagę, że to najbardziej uniwersalny i powszechny język. W związku z tym istnieje o wiele większa szansa, że nieznany Wam sojusznik zrozumie wiadomość napisaną po angielsku, a nie po polsku (no chyba że napiszecie „k*rwa”, wtedy wszyscy będą wiedzieć, o co chodzi, o to że jesteś chamem).

W Overwatchu nie zabijajcie wrogów jako Mercy, bo tak to się zazwyczaj kończy. - Pięć prostych porad, jak nie być chamem w grach sieciowych - dokument - 2020-04-27
W Overwatchu nie zabijajcie wrogów jako Mercy, bo tak to się zazwyczaj kończy.

Wykażcie się zatem wyrozumiałością i w miarę możliwości piszcie po angielsku. Nawet wtedy, gdy większość drużyny składa się z rodaków, a tylko jedna osoba jest obcokrajowcem. Kulturalnie byłoby nie wykluczać jej z rozmowy, a istnieje nawet szansa, że chętniej będzie współpracować, gdy potraktujecie ją jak członka zespołu, a nie piąte koło u wozu. I bądźmy poważni – pisanie obelg po polsku do kogoś, kto nie rozumie, co do niego piszecie, jest zwyczajnie słabe.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Czym są dowody popełnienia przestępstwa w grze sieciowej?
Czym są dowody popełnienia przestępstwa w grze sieciowej?

Rosnąca popularność grania w sieci sprawia, że coraz częściej może dochodzić w trakcie niego do czynów uznawanych powszechnie za szkodliwe. By ścigać ich sprawców, konieczny jest materiał dowodowy złożony z informacji zawartych w grach MMO.

Dlaczego gracze dzielą się na plemiona i toczą wojny?
Dlaczego gracze dzielą się na plemiona i toczą wojny?

„Wojny” właścicieli konsol nie ustają od lat. Tak samo jak swary fanów Call of Duty i Battlefielda. Co za tym stoi? Odpowiedź jest prosta – wszystko przez ewolucję.

Badamy źródła hejtu – dlaczego gracze w sieci są tacy toksyczni?
Badamy źródła hejtu – dlaczego gracze w sieci są tacy toksyczni?

Jak to się dzieję, że osoba na co dzień uczynna i miła, gdy siada do League of Legends zaczyna obrażać matki swoich przeciwników? Czy winowajcą jest... brak kontaktu wzrokowego? Tego dowiecie się od eksperta – zawodowego psychiatry i miłośnika gier.