filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 2 stycznia 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Zielona Latania – projekty obcych. Filmy, które zepsuto efektami specjalnymi

Spis treści

Zielona Latania – projekty obcych

Zielona Latania – projekty obcych

  1. Co to za film: niezbyt udany obraz spod znaku superhero z Ryanem Reynoldsem w roli głównej
  2. Budżet: 200 mln dolarów
  3. Rok produkcji: 2011
  4. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store, Netflix, Rakuten

Zanim Ryan Reynolds został ikonicznym prześmiewcą Marvela, przeżył już jedną przygodę z kinem superbohaterskim (a nawet, licząc niemego Deadpoola, dwie). Nie była ona jednak zbyt udana. Nakręcona za olbrzymie pieniądze Zielona Latarnia została słabo oceniona przez krytykę i równie chłodno przez widzów. I nie ma się co dziwić – w kilku aspektach film z Reynoldsem to typowy średniak, w kilku natomiast wypada po prostu kiepsko.

Scenariusz jest prosty i brak w nim momentów, w których widz mógłby otworzyć usta ze zdumienia. Nie jest to może kompletny fabularny gniot, ale obrazowi temu daleko do doskonałości. Przyzwoicie prezentuje się chyba tylko projekt głównego bohatera i stylistyka wysmakowanej zieloności. Ale to zdecydowanie za mało, by produkcja ta mogła stać się hitem na miarę superbohaterskich filmów tworzącego się już wówczas MCU.

Oglądając Zieloną Latarnię, trudno uwierzyć, że takie projekty postaci mogły powstać zaledwie 9 lat temu, w czasach, kiedy widzieliśmy już na przykład Iron Mana 2. Obcy, których pojawia się tu całe mnóstwo, przypominają stwory z niskobudżetowych seriali tworzonych 10 lat wcześniej. Same projekty może i są w pewien sposób oryginalne, ale co z tego, skoro do Zielonej Latarni wprowadzono je za pomocą wyjątkowo nieudanego CGI.

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

77,9%
Marvela
22,1%
DC
Zobacz inne ankiety