Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 czerwca 2018, 11:30

Spyro Reignited Trilogy. Rok dopiero się rozkręca! 18 gier II połowy roku

Spis treści

Spyro Reignited Trilogy

  1. Producent: Toys For Bob
  2. Data premiery: 21 września
  3. Platformy: PlayStation 4, Xbox One

Kolejny hit z czasów pierwszego PlayStation wędruje na platformy ósmej generacji. Spyro Reignited Trilogy to trzy trójwymiarowe platformówki z końcówki XX wieku, które zapoczątkowały karierę studia Insomniac Games. Kalifornijski zespół jest obecnie oczywiście zbyt zajęty dopieszczaniem zaplanowanego także na wrzesień Spider-Mana, toteż za odświeżenie cyklu zabrała się firma Toys For Bob. Nie dodała ona nowej zawartości – której w oryginalnych tytułach i tak nie brakuje – ale za to upiększyła stronę wizualną, do czego niezbędne okazało się zaprojektowanie gry praktycznie od zera w oparciu o współczesną technologię.

Fioletowy smoczek zyskał na szczegółach, ale nie stracił na uroku osobistym. - Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać - dokument - 2020-07-31
Fioletowy smoczek zyskał na szczegółach, ale nie stracił na uroku osobistym.

Podstawy rozgrywki pozostały jednak niezmienione: wcielimy się w uroczego fioletowego smoka i poskaczemy przez przeszkody, popływamy, powalczymy z czarownikami i porozwiązujemy zagadki. Nie zabraknie też dodatkowych aktywności i misji pobocznych, mogących odblokować specjalne nagrody. Ponadto w trzeciej części przejmiemy kontrolę nad innymi bohaterami o urozmaicających zabawę umiejętnościach. Raczej wątpliwe, by Spyro Reignited Trilogy stało się na nowych konsolach takim hitem, jakim było na pierwszym PlayStation, ale dla wielu graczy może być to przyjemny powrót do przeszłości.

Insurgency: Sandstorm

  1. Producent: New World Interactive
  2. Data premiery: wrzesień (PC) / 2019 (konsole)
  3. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Podobnie jak opisywane wcześniej Post Scriptum, Insurgency: Sandstorm także zawdzięcza swoje komercyjne wydanie popularności wypuszczonej wcześniej modyfikacji i również skupia się na sieciowej rozgrywce z dużym naciskiem na taktykę. Ale w przeciwieństwie do tamtej produkcji dzieło studia New World Interactive nie przedstawia drugiej wojny światowej, tylko wkracza na grząski grunt współczesnych konfliktów na Bliskim Wschodzie. Deweloperzy starają się jak najwierniej oddać realia dzisiejszego pola bitwy, co finalnie ma dać strzelankę mocno różną od wysokobudżetowych FPS-ów, nastawionych przede wszystkim na efektowną akcję.

Podobnie jak poprzednia część Insurgency: Sandstorm ma na celu jak najwierniejsze oddanie realiów współczesnego pola bitwy. Bez ścisłej współpracy pomiędzy graczami sukces będzie niemożliwy. - Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać - dokument - 2020-07-31
Podobnie jak poprzednia część Insurgency: Sandstorm ma na celu jak najwierniejsze oddanie realiów współczesnego pola bitwy. Bez ścisłej współpracy pomiędzy graczami sukces będzie niemożliwy.

W Insurgency: Sandstorm kluczowe okaże się więc dokładne planowanie akcji i ścisła współpraca z towarzyszami. Od innych strzelanek serię Insurgency odróżnia system obrażeń. W tej grze jedna kula zwykle wystarczy do wyeliminowania wroga (lub nas), toteż zamiast ciągłych wymian ognia i wszechobecnych eksplozji otrzymamy raczej pełną napięcia eksplorację map, przerywaną krótkimi, ale szalenie emocjonującymi starciami. Jednocześnie o końcowym powodzeniu potrafi przesądzić też wsparcie artylerii, umiejętne wykorzystanie pojazdów lub dobrze pomyślana destrukcja otoczenia. Ten FPS może się okazać pozycją nie do przegapienia dla wszystkich, którzy na pierwszym miejscu stawiają realizm.

ZARAZ, CZY TO NIE MIAŁA BYĆ GRA SINGLE PLAYER?

Najważniejszą nowością w Sandstormie w stosunku do wcześniejszej odsłony cyklu miała być kampania fabularna dla jednego gracza. Twórcy planowali pozwolić nam wcielić się w Kurdyjkę, byłą niewolnicę irackich powstańców, która – już jako członek innego ruchu rebelianckiego – poszukuje zaginionej przed laty siostry. Według zapowiedzi historia miała czerpać inspiracje z powieści i kina drogi, choć oczywiście centralną rolę odegrałoby strzelanie. Niestety, mimo że plany deweloperów brzmiały bardzo ciekawie, New World Interactive ostatecznie zrezygnowało z kampanii, by poświęcić się całkowicie potyczkom wieloosobowym oraz kooperacji.

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą z wymienionych gier czekasz najbardziej? 2018

Post Scriptum
1,3%
World of Warcraft: Battle of Azeroth
3,1%
The Walking Dead: Telltale’s Game Series – The Final Season
2,7%
Spider-Man
7,6%
Shadow of the Tomb Raider
10,2%
Spyro Reignited Trilogy
2%
Insurgency: Sandstorm
1%
Forza Horizon 4
4,6%
Assassin’s Creed Odyssey
14,6%
Call of Duty: Black Ops IIII
0,9%
Battlefield V
6,8%
SoulCalibur VI
1,1%
Red Dead Redemption II
27,6%
Darksiders III
4,2%
OVERKILL’s The Walking Dead
1,2%
Hitman 2
2,4%
Fallout 76
7,2%
Just Cause 4
1,5%
Zobacz inne ankiety
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji
Najlepsze gry 2017 roku – wybór redakcji

Czas na najważniejsze z podsumowań 2017 roku – które gry wideo z minionych dwunastu miesięcy były najlepsze? Prezentujemy osiemnaście redakcyjnych wyborów – to te tytuły pokochaliśmy najmocniej.