Ancestors: The Humankind Odyssey. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs
Spis treści
Ancestors: The Humankind Odyssey
Data premiery: 27 sierpnia
INFORMACJE
- Gatunek: przygodowa gra akcji
- Platforma: PC
- Przybliżona cena: 169,99 zł
Czym jest Ancestors: The Humankind Odyssey?
To pierwsze dzieło studia Panache Digital Games, założonego przez Patrice’a Desilets – projektanta gier z takich serii jak Assassin’s Creed czy Prince of Persia. Ancestors: The Humankind Odyssey to przygodowa gra akcji z elementami symulatora przetrwania, w której przenosimy się do dżungli inspirowanej Afryką z czasów neogenu (zgodnie z opisem na Steamie, cofniemy się o 10 milionów lat) i wcielamy w małpy będące członkami jednego klanu/stada. Zapewniając im przetrwanie i ciągłość gatunku, stopniowo obserwujemy ewolucję człekokształtnych.
Jak wygląda rozgrywka w Ancestors?
Zabawę zaczynamy jako prymitywna małpa. Naszym zadaniem jest zapewnienie protagoniście jedzenia, wody, odpoczynku i bezpieczeństwa. W przypadku porażki i śmierci przejmiemy kontrolę nad kolejnym członkiem małpiej społeczności, a jeśli „wybijemy” całą populację, musimy zaczynać od zera. Z czasem nasze małpy ewoluują, coraz bardziej upodabniając się do człowieka. Staną się mądrzejsze i zyskają dostęp do nowych umiejętności czy narzędzi (sami wybierzemy, czego nauczymy się w pierwszej kolejności). Rozgrywka w kampanii single player – jedynym oferowanym przez grę trybie zabawy – wystarczyć ma na około 40–50 godzin.
NASZE OCZEKIWANIA
Pomysł stojący za Ancestors: The Humankind Odyssey jest bardzo intrygujący. Mam jednak wątpliwości, czy niewielki zespół zdoła przekuć go w grę zapewniającą obiecane 40 godzin ciekawej zabawy. Istnieje spore ryzyko, że monotonia rozgrywki położy ten tytuł. Ale równie dobrze możemy dostać interaktywną, wciągającą lekcję ewolucji. Powiedziałbym, że szanse na jedno i drugie są równe i radziłbym po prostu bacznie przyglądać się pierwszym opiniom graczy i recenzentów przed podjęciem ewentualnych decyzji zakupowych. Sam tak najprawdopodobniej zrobię.
Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz