Konie | Ekwipunek | Mount & Blade poradnik Mount & Blade
Ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2019
Konie
Oto siedem rodzajów koni, z jakich możemy korzystać. Lista od najtańszego do najdroższego:
- Koń Juczny
- Koń Stepowy
- Wierzchowiec
- Rumak - najszybszy koń w grze. Dobry wybór w walce z jednostkami Khergickimi.
- Hunter - świetnie wyważony koń o dobrej szybkości, zwrotności i nie tak słaby jak Rumak.
- Koń Wojenny - wolny i ciężki koń o dużej odporności i wytrzymałości. Nadaje się głównie do szarżowania.
- Koń Bojowy - najcięższy zwierzak. Czołg wśród koni.
Oprócz standardowych typów koni, w grę wchodzi jeszcze jakość każdego z nich, która informuje o tym jak wysoko w hierarchii danego typu stoi dany koń.
Oto przedrostki określające pozytywne cechy i przywary danego konia:
- Kulawy...
- Stary...
- Uparty...
- Masywnej Budowy... - świadczy o bonusach w zdrowiu, opancerzeniu i szarży.
- Ręczy... - świadczy o bonusach w szybkości i zwrotności.
Nazwa - W nazwie znajdują się przedrostki wskazujące na jakość danego konia.
Cena - W oknie sklepu, po stronie kupca mamy cenę zakupu, natomiast w przypadku konia z naszego ekwipunku, gdy tylko najedziemy na niego kursorem, zobaczymy cenę sprzedaży. Nawet, gdy podróżujemy i jesteśmy z dala od jakiegokolwiek targu, ceny, po jakich możemy sprzedać nasze rzeczy, będą nam się jawić takie, jakie były faktycznie w ostatnio odwiedzanym sklepie.
Opancerzenie - Zbroja naszego rumaka decyduje o tym, jakie ciosy potrafi on zredukować, a jakim oprzeć się w całości. Niestety w parze z wysokim opancerzeniem idzie pogorszenie szybkości i zwrotności.
Szybkość - Decyduje o prędkości, z jaką poruszamy się po polu walki, ale nie tylko. Jakość naszego konia ma bezpośrednie przełożenie na prędkość, z jaką poruszamy się po głównej mapie.
Zwrotność - Jest to prędkość, z jaką koń skręca. Im wyższa zwrotność, z tym większą łatwością manewruje się rumakiem w bitwie.
Szarża - Koń uderzając w pieszego przeciwnika na polu walki jest mu w stanie zadać dość poważne obrażenia. Kluczowa, co do ostatecznych obrażeń jest rzecz jasna prędkość, jaką rozwiniemy. Nie można także zapomnieć o tym, że szarża nie zabija, lecz ogłusza.
Zdrowie - Jest to krótko mówiąc wytrzymałość konia. Podczas walki - o ile to sobie ustawimy w opcjach - będziemy informowani o obrażeniach, jakie otrzymuje nasz zwierzak. Wiedząc na ile go stać, możemy w porę wycofać się z walki, by go nie stracić.
Wymagania - Chęć dosiadania coraz to doskonalszych szkap, - która bez wątpienia się pojawi - zmusi nas do inwestowania w umiejętność Jeździectwo .