Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Farming Simulator 25: Słoma Farming Simulator 25 poradnik, porady

Z tej stronie poradnika do Farming Simulator 25 dowiecie się, jak zbierać i wykorzystywać słomę powstającą po zbieraniu określonych gatunków zbóż.

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2024

Słoma powstaje na skutek ścinania określonych rodzajów zbóż. Na tej stronie wyjaśniamy, w jaki sposób możecie zebrać pozostawiony na polu produkt, jak go przechowywać i do czego wykorzystywać. Dzięki naszym wskazówkom bez problemu wykorzystacie zalegającą na polach słomę.

Skąd wziąć słomę?

Słoma powstaje jako produkt uboczny podczas zbierania:

  1. Pszenicy;
  2. Jęczmienia;
  3. Owsa.

Słomę rozpoznacie po wyraźnych zgarbieniach na zebranym polu.

Podczas przejazdu kombajnem upewnijcie się, że aktywowana jest opcja cięcia słomy na pokos. W alternatywnym ustawieniu maszyny (tnij słomę na sieczkę) słoma będzie natychmiastowo rozcinana, co uniemożliwi jej zebranie. Przycisk do zmiany trybu możecie podejrzeć w lewym górnym rogu ekranu (domyślnie jest to przecinek).

Jak zebrać słomę?

Podstawowym narzędziem do zbierania słomy jest przyczepa samozbierająca. Po ukończeniu zbiorów zboża kombajnem możecie przejechać przyczepą nad rozrzuconą słomą, by ta ją zebrała.

Istnieją także dwa narzędzia, które ułatwią wam zbiór słomy. Przejazd żniwiarką pokosową ułoży rozrzuconą słomę w rządki, dzięki czemu łatwiej będzie ją zebrać. Prasy do belowania (zarówno kwadratowego jak i okrągłego) zbiją zaś zebraną słomę w wygodne bele, które transportować można na dedykowanej przyczepie do beli.

Gdzie przechowywać słomę?

By przechowywać słomę musicie najpierw zbudować pasujący silos. Znajdziecie je w odpowiedniej zakładce, trafnie nazwanej "silosy". Luźną słomę zbieraną przyczepą samozbierającą przechowywać można w silosie na słomę i siano, zaś bele przechowywać można w silosie na bele i palety.

Jakie są zastosowania słomy?

Słomę możecie wykorzystać na kilka sposobów:

  1. Jako wyściółkę dla krów i świń. Potrzebujecie jej, by zwierzęta te zaczęły produkować obornik;
  2. Jako składnik paszy mieszanej dla krów;
  3. Na sprzedaż. Słoma nie jest warta wiele, lecz jest produktem ubocznym przy zbieraniu znacznej ilości zbóż, więc zawsze będziecie mieli jej sporo. Nadmiar możecie więc sprzedać dla drobnego przypływu pieniędzy.