Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Farming Simulator 25: Odchwaszaczanie Farming Simulator 25 poradnik, porady

Odchwaszczanie to istotny, choć opcjonalny krok w Farming Simulator 25. Na tej stronie poradnika opisujemy kiedy usuwać chwasty i jakiej maszyny używać.

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2024

Chwasty mogą stanowić poważny problem w Farming Simulator 25, kosztując was znaczny procent plonów jeśli pozwolicie im się rozrosnąć. Istnieją jednak dość proste sposoby na pozbycie się ich. Na tej stronie poradnika dowiecie się kiedy usuwać chwasty i jakiej maszyny używać.

Kiedy usuwać chwasty?

Chwasty rosnąć będą na waszych polach chyba że dokonacie najpierw orki pługiem. Jeśli pozwolicie im się rozrosnąć, drastycznie zmniejszą one ilość plonów - pozbycie się ich jak najwcześniej jest zatem kluczowe. Chwasty pojawiają się szybko i równie szybko rosną, zaś ich usuwanie staje się tym trudniejsze, im większe są. W grze znajdują się trzy rodzaje maszyn zdolnych do usuwania chwastów - chwastowniki, pielniki i rozpylacze herbicydów.

Jak usuwać chwasty?

Właściwa metoda usuwania chwastów zależy od ich wielkości. Chwasty z początku są małe, a im dłużej zwlekacie z ich usunięciem, tym bardziej rosną. Zwracajcie uwagę na opisy maszyn w sklepie - dadzą wam znać jakie chwasty są w stanie zwalczyć. Okienko w rogu ekranu pojawiające się po wejściu na pole da wam znać o obecności chwastów, oraz jakiego narzędzia potrzebujecie by się ich pozbyć.

  1. Chwastowniki usuwają wyłącznie małe chwasty. Ich stosowanie jest najtańsze i najprostsze, wyrywają one bowiem chwasty z ziemi. Warto zaopatrzyć się zatem w chwastownik na stałe i wejść w nawyk używania go od razu po pojawieniu się chwastów, zanim problem się pogorszy.
  2. Pielniki usuwają zarówno średnie jak i małe chwasty. Tak jak chwastowniki, mogą one wyrywać chwasty z ziemi. Są kolejną maszyną, w jaką warto zaopatrzyć się na stałe.
  3. Rozpylacze herbicydów usuwają duże, średnie i małe chwasty. Jest to jednak także najgorsza, najdroższa i najbardziej problematyczna opcja. Rozpylacze są bardzo drogie, musicie kupować do nich herbicyd, a spryskiwanie pól może i zabija chwasty, lecz ma też negatywny wpływ na plony (choć nie aż tak negatywny jak pozostawienie chwastów). Ponieważ rozpylaczy używać będziecie tylko w razie zaniedbania problemu, rozważcie ich leasing w potrzebie zamiast permanentnego zakupu.