Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Farming Simulator 25: Porady na start Farming Simulator 25 poradnik, porady

Zestaw porad na start do Farming Simulator 25 pomoże Wam w rozkręceniu Waszej wirtualnej farmy. Znajdziecie tutaj wskazówki związane z uprawą, hodowlą, leśnictwem oraz wieloma innymi aspektami gry.

Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2024

Farming Simulator 25 to zaawansowany symulator zarządzania farmą. Mnogość mechanik oraz różnorodnych systemów może przyprawić świeżo upieczonych, wirtualnych rolników o zawrót głowy. Na tej stronie poradnika dzielimy się wskazówkami, które pomogą Wam zrozumieć podstawowe założenia gry oraz ułatwią Wam pierwsze godziny spędzone z tytułem.

Zacznijcie na mapie Riverbend Springs z włączonym samouczkiem

Nowym graczom polecamy rozpocząć grę na domyślnej mapie Riverbend Springs ze wstępnymi ustawieniami Nowy Rolnik. Opcja ta oferuje prostą, zbalansowaną rozgrywkę, która idealnie wprowadzi nowych odbiorców w zasady FS 25. Otrzymacie podstawowy sprzęt oraz nieco gotówki, która pozwoli Wam wygodnie przetrwać pierwsze miesiące.

Polecamy Wam także zaznaczenie opcji Tak przy samouczku. Fabularyzowana sekwencja zapozna Was z podstawową klawiszologią oraz pojęciami, które będziecie wykorzystywać we wczesnych etapach rozwoju farmy.

Dostosujcie rozgrywkę pod siebie

Jeżeli chcecie dodatkowo dostosować i ułatwić sobie rozgrywkę, zajrzyjcie do menu pauzy. W zakładce Ustawienia gry będziecie mogli zdecydować o takich elementach jak np.:

  1. Wzrost sezonowy;
  2. Opady śniegu;
  3. Poziom trudności ekonomi;
  4. Trudność obsługi i wytrzymałość pojazdów;
  5. Ilość dni w miesiącu.

Jeżeli czujecie, że któraś ze wspomnianych mechanik sprawia Wam problem, spróbujcie ją wyłączyć lub zmienić jej domyślne ustawienie.

Wykorzystajcie to, co już macie

Preset Nowy rolnik oferuje Wam bardzo przydatny zestaw startowy. Poza podstawowymi pojazdami i maszynami rolniczymi otrzymacie również spory zapas nasion, kilka sztuk bydła oraz 100 tysięcy euro. Nim zaczniecie angażować się w poważniejsze projekty, spróbujcie w pełni wykorzystać to, co już dostaliście. Praca z podstawowym zestawem maszyn pomoże Wam zrozumieć podstawowe mechaniki, a także zdobyć nieco doświadczenia i funduszy, które wykorzystacie w przyszłości.

Odpowiednie planowanie budżetu oraz stopniowe powiększanie farmy powinno Was również uchronić przed koniecznością wzięcia kredytu lub bankructwem.

Na początku skupicie się na uprawie roślin

W FS 25 możecie rozwijać swoją farmę na przeróżne sposoby. W pierwszych godzinach gry polecamy Wam jednak skupić się przede wszystkim na pracy przy uprawie roślin. Z czasem możecie dodać do tego niewielką hodowlę krów lub kur. Czas na bardziej ambitne projekty przyjdzie, gdy zdobędziecie już nieco potrzebnej wiedzy oraz zaoszczędzicie większą sumę.

Nie zapominajcie o pomocy ze strony pracowników

Jedną z najważniejszych mechanik w Farming Simulator 25pracownicy. Sterowani przez komputer asystenci mogą odciążyć Was z większości zajęć takich jak oranie, sianie, zbieranie plonów czy transportowanie różnych towarów. Siedząc w przygotowanym do pracy pojeździe, wciśnijcie odpowiedni klawisz (na klawiaturze jest to H), a sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad maszyną i zacznie wykonywać powierzone zadanie. Przejazd pojazdem skonfigurujecie klikając na wybraną maszynę na mapie i wybierając Określ miejsce docelowe.

Pracownicy nie kosztują dużo, a zyski wynikające z posiadania dodatkowych rąk do pracy wielokrotnie przewyższają koszta ich wynajęcia.

Pamiętajcie, że sztuczna inteligencja niekiedy miewa problemy (zwłaszcza podczas jazdy po publicznych drogach) i rzadko jest wydajna tak jak gracz. Jeżeli zależy Wam na czasie, najważniejsze zadania starajcie się wykonywać własnoręcznie.

Wykonujcie Zlecenia

W menu pauzy znajdziecie zakładkę opisaną jako Usługi rolnicze. Jeżeli aktualnie macie nieco wolnego czasu to zatrudnijcie się do wykonania jednej z dorywczych prac. To szybki i łatwy sposób na zarobek, a także okazja na przetestowanie nowych mechanik. Jeżeli nie posiadacie potrzebnego sprzętu, możecie wypożyczyć potrzebne maszyny za niewielką opłatą.

Strona w przygotowaniu.