Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

Farming Simulator 25 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Farming Simulator 25:Jak hodować świnie? Farming Simulator 25 poradnik, porady

Świnie w Farming Simulator 25 są zwierzętami, które mogą wydawać się proste w hodowli. Czy jednak faktycznie tak jest? Z tej strony poradnika dowiecie się jak zbudować zagrodę, jakie są typy świń i jak je karmić i rozmnażać.

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2024

Świnie to jedne z podstawowych zwierząt hodowlanych w Farming Simulator 25. Ta strona poradnika zawiera informacje, jak hodować świnie, gdzie je trzymać, czym karmić świnie oraz do czego można je wykorzystać.

Czy opłaca się hodować świnie?

Świnie to teoretycznie łatwe w utrzymaniu zwierzęta. W praktyce jednak wymagają trochę pracy (lub dodatkowego nakładu pieniędzy).Na świniach zarabiacie sprzedając dorosłe osobniki na mięso. Dodatkowo są one również dobrym źródłem naturalnego nawozu. Zwierzęta te posiadają wysokie tempo reprodukcji, więc przy utrzymaniu odpowiednio woskowej wydajności możecie na nich nie najgorzej zarobić.

Typy zagród

W grze znajdziecie pięć różnych typów budynków, w których można hodować świnie. Pastwisko jest mało opłacalną formą, ponieważ przy dużej prędkości rozmnażania szybko się ono zapełni. Dodatkowo miejsce to nie produkuje obornika i gnojówki. Tabela poszczególnych budynków prezentuje się następująco.

Nazwa

Cena

Pojemność

Pastwisko

20 000 euro

36 świń

Chlew

67 000 euro

50 świń

Szopa z pastwiskiem dla świń

44 000 euro

25 świń

Chłew

109 000 euro

109 świń

Clew (duży)

164 000 euro

275 świń

Typy świń

Dostępne są 3 gatunki, które właściwie różnią się od siebie jedynie wyglądem. Podobnie jak w przypadku pozostałych gatunków, różnicę stanowi wiek świń - możecie zakupić młode, tańsze osobniki lub dorosłe, w wieku 6 miesięcy. Starsze są droższe, ale natychmiast zaczną się rozmnażać.

Karmienie

Jeśli zależy Wam na maksymalnej wydajności to musicie zapewnić im jak najlepszy pokarm. Świnie są właściwie wszystkożerne, a ich pokarm dzieli się na cztery grupy:

  1. Pasza podstawowa (Pasza dla świń / Kukurydza / Sorgo) - 50% efektywności,
  2. Zboża (Pszenica / Jęczmień) - 25% efektywności,
  3. Białka (Soja / Rzepak / Słonecznik) - 20% efektywności,
  4. Rośliny okopowe (Ziemniaki / Buraki cukrowe) - 5% efektywności.

Dieta świni musi być różnorodna. Aby osiągnąć bardzo wysoką wydajność musicie zagwarantować świniom kilka rodzajów pożywienia.

Jeśli zależy Wam na maksymalnej wydajności nie posiadając wielu upraw, możecie zaopatrzyć się w sklepie w Paszę dla świń (dostępna na paletach i w workach po 1000l każdy). Zapewnia ona 50% wydajności. Musicie jednak być świadomi, że jest to droższe rozwiązanie.

Rozmnażanie

Świnie osiągają dojrzałość w wieku 6 miesięcy. Przy pełnym zdrowiu i zaspokojeniu wszystkich potrzeb żywieniowych kolejne zwierzęta będą się rodzić co 4 miesiące. Musicie jednak mieć na uwadze, że reprodukcja będzie następować, tylko jeśli zwierzęta są zdrowe (spełniając ich wymagania co do wody oraz żywności).

Im zwierzę jest starsze, tym jego cena jest wyższa. Warto więc sprzedawać najstarsze osobniki, jednocześnie zachowując w hodowli zwierzęta starsze niż 6 miesięcy.

Gnojowica i obornik

Świnie produkują gnojowicę oraz opcjonalnie obornik. Do tego pierwszego wymagane jest zbudowanie specjalnego budynku oraz dostarczenia słomy. Nawozy, jak możecie się domyślić, pozwolą Wam zwiększyć efektywność upraw, a co za tym idzie zwiększyć zyski. Jego nadmiar natomiast możecie sprzedać w Biogazowni.