Farming Simulator 25: Jak hodować pszczoły? Farming Simulator 25 poradnik, porady
Chcecie hodować pszczoły w Farming Simulator 25? Z tej strony poradnika dowiecie się jakie ule wybrać i co zrobić w miodem.
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2024
W Farming Simulator 25 możecie hodować różne zwierzęta gospodarcze, nawet pszczoły. Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 25, znajdziecie informacje o tym jak rozpocząć hodowlę pszczół w pasiekach, jakie ule są dostępne i jak zbierać miód.
Jak zbudować pasiekę?
Pszczoły to stosunkowa nowość w serii. Pojawiły się one po raz pierwszy w Farming Simulator 22 i teraz ponownie są dostępne. Jest to zdecydowanie najbardziej "pasywne" zwierzę jakie możesz zakupić. Wystarczy bowiem, że zakupicie ule i miód zacznie powstawać. Nie musicie karmić zwierząt. Jedyne co musicie robić, to regularnie zbierać produkty.
Ule, podobnie jak zagrody dla innych zwierząt, stawiacie w trybie budowania. Łącznie dostępnych jest siedem różnych budynków, w trzech rozmiarach.
- Najbardziej opłaca się stawiać duże ule (największy zastępuje 33 małe). Oszczędza to miejsce oraz pieniądze, ponieważ maleje cena "za sztukę". Najlepiej pokażą to liczby: mały kosztuje 500 euro, a największy 3000 euro.
- Ule możecie ustawić gdziekolwiek na farmie, nie zajmują dużo miejsca. Warto jednak postawić je w okolicach pól rzepaku, słonecznika lub ziemniaków - pszczoły dają premię do wydajności tych upraw.
Jak zbierać miód?
Na koniec musicie wyznaczyć miejsce na palety z miodem. Na farmie możecie mieć tylko jeden taki punkt - pojawi się w nim miód ze wszystkich Waszych uli. Z jednej strony jest to wygodne, bo nie musicie jeździć po mapie. Z drugiej jednak, jeśli macie dużo pszczół to zbiornik będzie się szybciej zapełniał.
Z racji tego, że palety musicie podnosić przy pomocy ładowarek lub wózków widłowych, to dobrze jest je ustawić na płaskim i najlepiej utwardzonym terenie. Wtedy nie będziecie mieli problemów z odbiorem miodu i zakopywaniem się kół.
Jak sprzedać miód?
Pozostaje pytanie - co zrobić z miodem? Nie ma on zastosowania w łańcuchach produkcyjnych, więc możecie przeznaczyć go jedynie na sprzedaż. Na mapach znajdziecie po kilka punków, które skupują ten produkt. Warto jednak zastanowić się, kiedy dokładnie to robić. Najwyższe zyski uzyskacie w lutym, marcu i kwietniu.