Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Legend - poradnik do gry

Endless Legend - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Armia | Wojna w Endless Legend poradnik Endless Legend

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2019

Budując armię masz prosty wybór: ilość albo jakość. Wszystkie jednostki są na tyle silne, by bez udoskonaleń radzić sobie na polu walki, jednak z każdą erą będziesz potrzebował ich coraz więcej. Jednostki ulepszone potrzebować będą dłuższego czasu produkcji, czasem także zasobów strategicznych (Strategic Resources), ale na polu walki będą warte dużo więcej.

Różnica zasadza się w liczbach. Czterej kusznicy ze sprzętem trzeciego poziomu poradzą sobie z ośmioma piechurami ze sprzętem pierwszego poziomu, ale z dwunastoma mogą mieć problem. Wroga będzie zwyczajnie zbyt dużo, by pozbyć się go, zanim dojdzie do twoich pozycji.

Można również iść trzecią drogą, to znaczy tworzyć dużo lekko ulepszonych jednostek. Każda taktyka ma swoje plusy i minusy, dzięki każdej można wygrać grę. Dlatego wybierz taką, która jest dla ciebie najwygodniejsza.

Przy wyborze ekwipunku kieruj się jego przydatnością. Jeśli skupiasz się na strzelcach, bonusy do punktów życia będą zbędne, w przeciwieństwie do zwiększenia ataku. Jesli korzystasz z piechoty, przedmioty wysysające punkty życia i dające dużo pancerza mogą być lepsze, niż te z bonusem do inicjatywy.

Różnica między przedmiotami wymagającymi zasobów strategicznych i tymi, które go nie potrzebują zależy od poziomów. Ogółem z im późniejszej ery jest dany zasób strategicznych i im wyższy poziom przedmiotu z niego wykonanego, tym lepsze cechy. Mimo to wybór jest na tyle duży, że ciężko wskazać najlepsze. Niektóre zwiększają inicjatywę, inne atak, jeszcze inne obrażenia, a każdy posiada inną cechę specjalną. Wybierz więc takie, do których masz łatwy dostęp i wiesz, że ci się przydadzą. Staraj się tylko nie przesadzać z kosztami. Możesz stawiać na jakość wojsk, ale zbyt dobra jednostka będzie produkowała się zbyt długo albo kosztowała olbrzymie ilości Pyłu (Dust). Jeśli cię na to stać, śmiało, idź tą drogą. W innym wypadku lepiej wyposażyć jednostki w nieco gorszy, ale za to tańszy sprzęt.

Jeśli masz wybór, twórz zróżnicowane armie. Istnieją cztery rodzaje jednostek, każda z wadami i zaletami:

  • Piechota dobrze walczy i posiada wysoką obronę, ale zazwyczaj również niską szybkość.
  • Kawaleria działa lepiej, jesli ma się gdzie rozpędzić, ale mimo szybkości grzęźnie na gorszym terenie.
  • Strzelcy mogą się pochwalić dużą siła, inicjatywą i zasięgiem (minimum 2 heksy zasięgu), ale potrzebują osłony innych jednostek.
  • Wsparcie może albo wzmocnić własne wojska, albo utrudnić życie przeciwnikowi, ale zadaje niewielkie obrażenia i łatwo je zabić.

Wojska składające się z samych strzelców mogą zostać łatwo rozbite, gdy trafią na kawalerię, zaś wolna piechota może nie wytrzymać ostrzału kuszników. Dobrą taktyką jest maszerowanie dwiema armiami. Pierwsza walczy w zwarciu, druga posiada tylko strzelców. Po nauczeniu się, jak działają posiłki, będziesz w stanie wykorzystać płynącą z tej taktyki przewagę.

Jednostki mogą awansować na maksymalnie 10 poziom doświadczenia, ale różnice w sile między nowym a doświadczonym oddziałem widać już w okolicach trzeciego. Wraz z erami bazowy poziom wyprodukowanej jednostki rośnie, toteż różnice się zacierają, niemniej na początku walka między oddziałem pierwszepoziomowym i czwartopoziomowym niemal na pewno zostanie wygrana przez ten drugi. Przy większej liczbie oddziałów różnica będzie jeszcze bardziej widoczna. Staraj się więc nie marnować swoich jednostek, dzięki czemu będą mogły zebrać doświadczenia i poprawić statystyki.

Staraj się regularnie udoskonalać wojska i korzystać z opcji Modernizuj (Retrofit). Nawet nieznaczne udoskonalenie sprzętu może wpłynąć na wynik przyszłych wojen, a dodatkowe punkty życia pozwolić jednostce przeżyć o kilka rund więcej. Jeśli jednak masz przestarzałe wojska i brakuje ci Pyłu i zasbów na ich udoskonalenie, wyślij je do walki w pierwszej kolejności. Być może zginą, ale osłabią przeciwnika, dzięki czemu lepsze jednostki będą miały ułatwione zadanie.