Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Blitzkrieg 2 - poradnik do gry

Blitzkrieg 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady do interfejsu | Podstawy Blitzkrieg 2 poradnik Blitzkrieg 2

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019

Kilka przydatnych (mam nadzieję) porad dla przyszłych generałów. Pierwszych parę rad w zasadzie mogłoby się znaleźć w poprzednim rozdziale poradnika (Interfejs) ale wrzuciłem je tutaj bo ... taki miałem kaprys ;-P.

  • Pamiętaj - naciskając Spację wstrzymujesz grę. Pauza jest aktywna więc możesz wówczas spokojnie wydawać rozkazy swoim oddziałom i zostaną one wykonane po powrocie do gry. Przydaje się to (jak i zwolnienie gry: Num -) w sytuacji szczególnego "galimatiasu" na mapie, kiedy dużo się dzieje i nie jesteś w stanie nad wszystkim zapanować. Z kolei naciskając + i - na klawiaturze numerycznej przyspieszasz i zwalniasz grę. Przydatne jest to wtedy, gdy poruszasz się jakąś wolną jednostką (np. zwiadowcą) i chcesz ją wysłać np. na drugi koniec mapy a nie masz zamiaru czekać cały dzień aby w końcu tam dotarła ...
  • Jednostkę wybierasz klikając ją lewym przyciskiem myszy. Grupę jednostek możesz stworzyć przytrzymując wciśnięty Shift i klikając kolejne oddziały lewym przyciskiem. Możesz także przytrzymując wciśnięty lewy przycisk myszki utworzyć ramkę na planszy obejmującą kilka jednostek - także powstanie grupa. Możesz przyporządkować grupom jednostek odpowiednie cyfry na klawiaturze wciskając jednocześnie klawisz Ctrl oraz cyfrę od 1 do 9. Potem możesz całą taką grupę łatwo wybrać naciskając odpowiadającą jej cyfrę oraz ustawić na nią kamerę szybko naciskając dwa razy klawisz cyfry. Ułatwia to kontrolowanie wszystkich swoich oddziałów i umożliwia szybkie przełączanie się między nimi. Klawisz Tab z kolei przełącza pomiędzy podgrupami jednostek w większej grupie tzn. możesz z jego pomocą wybrać z tej większej grupy kilka jednostek (wszystkie) należących do tego samego typu.
  • Można kolejkować rozkazy dla jednostki, tzn. wydać jej kilka komend pod rząd klikając z wciśniętym klawiszem Shift lub wyznaczyć w ten sam sposób trasę patrolowania (przy użyciu rozkazu "Patrol" - klawisz Z) jednostkom, które mają ten rozkaz. Możesz także wszystkim jednostkom wyznaczyć tą metodą (klikanie z Shiftem) tzw. waypoint'y czyli kolejne punkty dłuższej trasy w/g których będzie się ona poruszać.
  • Przytrzymanie Alt i kliknięcie prawym przyciskiem myszy na budynku to wydanie wybranej drużynie piechoty rozkazu szturmu na budynek zamiast ostrzeliwania z zewnątrz wroga znajdującego się w środku.
  • Jeśli nie chcesz zaczynać trudnej misji od początku kiedy nie udało Ci się jej przejść za pierwszym razem pamiętaj o możliwości szybkiego zapisywania gry w trakcie rozgrywki (klawisz F5) i, w razie klęski - równie szybkiego załadowania zapisanego stanu (klawisz F8).
  • Możesz sprawdzić zasięg ognia swoich jednostek przytrzymując jednocześnie klawisze Alt i R (po wybraniu jednostki). Jest to pomocne gdy chcesz się dowiedzieć, czy np. Twoja artyleria dosięgnie wroga.
  • Staraj się wspierać swoją walczącą piechotę czołgami - świetnie nadaje się do tego komenda "Podążaj za". Ustaw jeden czy kilka swoich czołgów za oddziałem (oddziałami) piechoty a następnie (po wybraniu/zaznaczeniu "puszek") kliknij na piechocie prawym przyciskiem myszy (komenda "Podążaj za"). Potem wydaj swoim piechurom rozkaz ataku na wroga czy ruchu - czołgi podążą za nimi.