Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 21 sierpnia 2015, 15:00

autor: Adrian Werner

Marka Layton – detektywistyczne zagadki. Najlepsze mobilne spin-offy wielkich marek

Spis treści

Marka Layton – detektywistyczne zagadki

Layton Brothers Mystery Room
  1. Deweloper: Level-5
  2. Platformy: iOS, Android
  3. Data premiery: 2012

Seria gier logicznych Professor Layton to jedna z najsilniejszych nowych marek, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat na konsolach przenośnych. Cykl wydawał się bardzo dobrym kandydatem do przeniesienia na rynek mobilny, ale twórcy postanowili nie konwertować żadnej z istniejących produkcji i zamiast tego opracowali spin-offa zatytułowanego Layton Brothers Mystery Room.

Poza ogólnym stylem i położeniem nacisku na zagadki logiczne gra ma niewiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii. Opowiada o przygodach dwójki zupełnie nowych bohaterów – doświadczonego detektywa Alfendi Laytona oraz nowicjuszki Lucy Baker. Duet ten pracuje dla Scotland Yardu i zajmuje się rozwiązywaniem najbardziej zagadkowych przestępstw, z którymi nie mogą poradzić sobie zwykli policjanci.

Layton Brothers Mystery Room zrealizowano w formie klasycznej przygodówki detektywistycznej. Podczas zabawy przeszukujemy więc miejsca zbrodni, przesłuchujemy świadków i gromadzimy dowody, a na samym końcu musimy przeprowadzić konfrontację ze sprawcą i pokonać jego argumentację. Wszystko to tradycyjnie opiera się na wyzwaniach logicznych, które jak zwykle w przypadku Level-5 są pomysłowe i trudne, a jednocześnie mierzenie się z nimi sprawia sporo satysfakcji. Zespół nie zawiódł także pod względem wykonania i gra posiada nietypowy styl wizualny, który widoczny jest zarówno w elementach trójwymiarowych, jak i grafikach 2D.

  1. Więcej o Layton Brothers Mystery Room

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.