Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 21 sierpnia 2015, 15:00

autor: Adrian Werner

Marka Deus Ex – cyberpunkowy haker. Najlepsze mobilne spin-offy wielkich marek

Spis treści

Marka Deus Ex – cyberpunkowy haker

Deus Ex: The Fall
  1. Deweloper: Eidos Montreal
  2. Platformy: iOS, Android, PC
  3. Data premiery: 2014

W przypadku serii Deus Ex autorzy podjęli próbę odtworzenia na urządzeniach mobilnych stylu rozgrywki z pecetowego i konsolowego przeboju Deus Ex: Human Revolution. Przeniesienie tej gry wprost nie wchodziło w rachubę, zarówno z powodu poziomu graficznego, jak i rozbudowanych mechanizmów zabawy. Dlatego postanowiono opracować od podstaw nową produkcję, dopasowaną do ograniczeń smartfonów i tabletów. Tak narodziło się Deus Ex: The Fall.

Akcja tytułu toczy się w 2027 roku, a kampania koncentruje na tajemniczych problemach z dostępnością leku neuropozyne, wymaganego, aby ludzkie ciało nie odrzucało cyberwszczepów. Gra opowiada o byłym komandosie SAS, który zostaje zdradzony przez swoich pracodawców. W zemście przeszkadza mu fakt, że jego organizm pełen jest mechanicznych części, a posiadane przez bohatera zapasy neuropozyne topnieją w zastraszająco szybkim tempie.

Produkcja odtwarza podstawowe założenia Deus Ex: Human Revolution. Otrzymujemy więc pierwszoosobową grę akcji wzbogaconą elementami RPG, w której mapy oferują sporą swobodę wyboru metod realizacji celów. Wszystko to jest oczywiście uproszczone w stosunku do pierwowzoru. Dlatego konwersja Deus Ex: The Fall na pecety nie wzbudziła zbytniego entuzjazmu. Natomiast na urządzeniach z ekranami dotykowymi takie rozwiązania sprawdzają się bardzo dobrze i tytuł stanowi jeden z najciekawszych FPS-ów, w jakie możemy zagrać na smartfonach i tabletach.

  1. Więcej o Deus Ex: The Fall

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.