Rocket League. Darmowe gry, które nie naciągają graczy na kasę
Spis treści
Rocket League
- Gatunek: zręcznościowa piłka nożna z samochodami zamiast piłkarzy
- Data premiery: 2015
- Maksymalna liczba graczy na Steamie w ostatnim czasie: 32 tysiące
Są gry silące się na realizm i jest Rocket League. Początkowo pomysł rozgrywania meczu piłki nożnej przy wykorzystaniu samochodów może wydawać się niedorzeczny, ale w praktyce jest to świetna zabawa – tak twierdzą dziesiątki tysięcy graczy, którzy każdego dnia logują się na serwerach prezentowanej produkcji.
Mecze są rozgrywane na arenach-klatkach otoczonych rampą ułatwiającą powrót na murawę. Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a w jednej drużynie może być maksymalnie czterech graczy. „Gałę” podają między sobą futurystyczne samochody wyposażone w napęd rakietowy. W celu wykiwania przeciwnika można tu korzystać z akrobatycznych sztuczek. Są też „faule” – po uderzeniu w inne auto można je na jakiś czas wyeliminować z rywalizacji.
MIKROPŁATNOŚCI
Za prawdziwe pieniądze nabywa się walutę premium, którą w Rocket League stanowią kredyty (ang. Credits). Te można wydawać głównie na przedmioty kosmetyczne. Autorzy przygotowali i w dalszym ciągu tworzą całą masę różnych skórek i kształtów. Nie brakuje także opcji pokierowania pojazdem, który istnieje naprawdę. Waluta służy także do wytwarzania rzeczy z planów (ang. blueprints). Te zdobywa się w ramach darmowej rozgrywki i można się nimi wymieniać z innymi graczami.
Kredyty można wydać także na ulepszanie przepustek tzw. Rocket Pass. Po wykupieniu wersji Premium otrzyma się jeszcze więcej elementów kosmetycznych oraz premię pozwalającą szybciej nabijać doświadczenie.