Assassin's Creed: Brotherhood – Kopernik. Polskie akcenty w grach komputerowych - Mass Effect, Call of Duty
Spis treści
Assassin's Creed: Brotherhood – Kopernik
Jako człowiek, który raczej nie interesuje się zjawiskiem DLC, byłem zaskoczony tym znaleziskiem. Kopernik w Assassin's Creed? Owszem, ale jako główna postać darmowego DLC zatytułowanego Copernicus Conspiracy, które było dedykowane jedynie posiadaczom konsoli PlayStation 3. W grze naraził się on władzom Watykanu, bowiem – wzorem wielkich uczonych – opowiadał o astronomii zgromadzonemu przed rzymskim Pałacem Senatorskim tłumowi. Trzymający Kościół w garści templariusze postanowili zgładzić Polaka, w czym oczywiście przeszkodził im Ezio.
Mikołaj Kopernik rzeczywiście przebywał w Rzymie w roku 1500, ale zajmował się wówczas głównie praktyką prawniczą, a jego nauki miały formę prywatnych wykładów. Historia podkreśla jednak, że podczas pobytu w Wiecznym Mieście Kopernik zdołał zaobserwować zaćmienie Księżyca, które to wydarzenie zostało pokazane w Copernicus Conspiracy jako kulminacyjny moment całego wątku.
Niezwiązany tematycznie smaczek #3
Gontarski nie był jedynym specem od strzelania, który zrobił wirtualną międzynarodową karierę. W trzech odsłonach serii Rainbow Six pojawia się Kazimiera Rakuzanka (nazywana przez kolegów „Kami-Kazi”). Kazimiera działała w Solidarności, naraziła się milicji w latach 80., a po zmianie ustroju została policjantką, by szybko stać się oficerem GROM-u.