Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2014, 14:55

Shadows: Heretic Kingdoms. Nie tylko Diablo III i Path of Exile - na jakie gry hack and slash warto czekać w tym roku?

Spis treści

Shadows: Heretic Kingdoms

Pamiętacie jeszcze Kult: Heretic Kingdoms – słowacką grę RPG sprzed dziesięciu lat, której oprawa audiowizualna już w momencie premiery wyglądała na lekko przeterminowaną? Produkcji nie wyróżniła również mechanika walki (w istocie dosyć toporna), ani tym bardziej jej innowacyjność. Nie dziwi więc, że tytuł zebrał przeciętne oceny, choć warto pamiętać również o jego zaletach, a do tych należała na pewno ciekawie skonstruowana fabuła (akcja odbywa się w ponurym świecie, w którym zamordowano boga). Niedawno zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms, czyli kontynuację, która fabularnie odwoływać się będzie do wydarzeń z poprzedniej odsłony. Na tym podobieństwa jednak się kończą, gdyż tytuł ma otrzymać trójwymiarową i efektowną oprawę graficzną.

Legends of Persia

Niedługo zadebiutuje też Legends of Persia, czyli niezależna rąbanka nawiązująca – co warte odnotowania – do mitologii perskiej. Niestety, sądząc ze wstępnych informacji, możemy mieć do czynienia z podobnym casusem jak w przypadku Akaneiro. Oto klimatyczny setting, mogący nawet – w sprzyjających okolicznościach – „ponieść” produkcję, ostatecznie nie wystarcza, aby przykryć jej wady. Twórcy z australijskiego studia Sourena Game twierdzą, że wzorowali się na serii Diablo, jednak po przejrzeniu krótkich materiałów filmowych można dojść do złośliwego wniosku, że mieli na myśli… jej pierwszą odsłonę. Nie oprawa graficzna oczywiście decyduje o przyjemności z zabawy w gry hack and slash, ale nie należy jej zupełnie lekceważyć. Mówiąc krótko – na tę produkcję chyba nie warto czekać.

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej