filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 28 lutego 2019, 10:56

One-Punch Man. Nie dla dzieci – kreskówki dla dorosłych

Spis treści

One-Punch Man

JEDNYM ZDANIEM

Człowiek, który potrafi położyć każdego przeciwnika jednym ciosem, rusza szukać wyzwań, jednocześnie parodiując kino superbohaterskie.

ONE-PUNCH MAN W SKRÓCIE

  1. Gatunek: komedia
  2. Liczba sezonów: 1 (12 odcinków)
  3. Długość odcinka: około 24 minut
  4. Od lat: 13

Batman ma swojego Jokera. Superman Lexa Luthora. Spider-Man Venoma, Son Goku Friezera, Naruto Orochimaru i Madarę. Żaden szanujący się bohater nie może obejść się bez godnego siebie przeciwnika, który wymuszałby na nim przekraczanie własnych granic i walkę do ostatka. Saitama niestety bezskutecznie poszukuje swojego nemezis – stał się tak silny, że każdego przeciwnika jest w stanie pokonać jednym ciosem. A to sprawia, że dawno przestał czuć radość z walki, a bycie superbohaterem całkowicie straciło dla niego swój urok.

One-Punch Man, na przekór archetypom japońskiego kina superbohaterskiego, głównym bohaterem czyni postać, której nikt nie jest w stanie podskoczyć. I – o dziwo – takie podejście działa. Zamiast stracić zainteresowanie herosem, któremu nic się nie może stać, widz zaczyna mu współczuć i kibicować, by w końcu znalazł godnego siebie rywala. Dylematy Saitamy są tu jednak przede wszystkim pretekstem – twórcy chętnie nabijają się z superbohaterskich stereotypów, wprowadzając na scenę całą gamę niezwykłych sojuszników protagonisty i absurdalnie potężnych (ale i tak padających „na strzała”) złoczyńców.

  1. Zobacz na platformie Netflix

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz zachodnie animacje, czy azjatyckie?

52,1%
Zachodnie
47,9%
Azjatyckie
Zobacz inne ankiety