filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 28 lutego 2019, 10:56

Family Guy (Głowa rodziny). Nie dla dzieci – kreskówki dla dorosłych

Spis treści

Family Guy (Głowa rodziny)

JEDNYM ZDANIEM

W zasadzie zwyczajna amerykańska rodzina mieszka w prawie zwykłym amerykańskim miasteczku i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że tytułowy bohater jest wyjątkowo... nierozsądny.

GŁOWA RODZINY W SKRÓCIE

  1. Gatunek: sitcom
  2. Liczba sezonów: 17 (z czego na Netflixie dostępne są tylko sezony od 10 do 14)
  3. Długość odcinka: około 22 minut
  4. Od lat: 16

Aż ciężko w to uwierzyć, biorąc pod uwagę dzisiejszą popularność Głowy rodziny, ale produkcja Setha MacFarlane’a początkowo nie była zbyt chętnie oglądana w telewizji i w efekcie aż dwukrotnie podejmowano decyzję o jej skasowaniu. Za pierwszym razem po emisji dwóch sezonów do życia przywróciła ją zmiana kierownictwa wytwórni FOX oraz prośby fanów, ale tego paliwa wystarczyło tylko na jeszcze jedną serię. Wyjątkowo dobre wyniki powtórek oraz świetna sprzedaż płyt DVD sprawiły jednak, że serial Family Guy powrócił już na dobre – kolejne odcinki powstają do dziś.

Serial oparty został na ulubionym schemacie twórców amerykańskich sitcomów i przedstawia perypetie familii prowadzącej spokojny żywot w fikcyjnym mieście Quahog – tytułowej głowy rodziny Petera, jego żony Lois, oraz trojga dzieci: Meg, Chrisa i Stewiego. Ważnym bohaterem jest też uczłowieczony pies Brian. Pełen nawiązań do popkultury i do wydarzeń historycznych oraz nie zawsze grzecznych żartów skutecznie bawi i zasłużenie stał się obok Simpsonów czy Miasteczka South Park jednym z najpopularniejszych seriali dla dorosłych wszech czasów. Szczególnie polecam go osobom z dużą tolerancją na absurdalne poczucie humoru.

  1. Zobacz na platformie Netflix

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz zachodnie animacje, czy azjatyckie?

52,1%
Zachodnie
47,9%
Azjatyckie
Zobacz inne ankiety