filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 19 listopada 2019, 14:30

Teoria wielkiego podrywu (Big BangTheory). Najlepsze seriale komediowe w sieci

Spis treści

Teoria wielkiego podrywu (Big BangTheory)

  1. Gdzie obejrzeć? HBO GO, Netflix
  2. Typ: sitcom

Zupełnie szczerze – w którymś momencie przestałem lubić ten serial. Po pierwsze zmienił się, a po drugie zdałem sobie sprawę, że w sumie nie wiem, dlaczego ci bohaterowie trzymają się razem. Chyba tylko ze względu na geekowskie hobby i to, że reszta świata ich na początku odrzuciła. Bo jak przyjrzeć się z boku, to humor idzie tu po linii najmniejszego oporu – każdy jest dla siebie nieludzko wredny. No ale dobra, w swoim czasie Big Bang Theory wyprowadziło geekowski humor pod strzechy (jednak pokazywało to w trochę bardziej naturalny sposób niż chociażby Zemsta frajerów). I za to należy się tej produkcji miejsce w rankingu.

Parę tekstów i wygłupów już weszło do kanonu, a przez pierwsze sezony żarty rzeczywiście bawiły. Bo i była to wybuchowa mieszanka. Paru nerdów jako tako kontaktujących się z naszą planetą – oraz wybijający się na ich tle Sheldon, który najprawdopodobniej pochodził z innego świata. A po sąsiedzku zamieszkała teksańska blond piękność, Penny. Na początku ten kontrast charakterów miał swój powab – wątki komiczne, romansowe i ogólna nieporadność bohaterów oraz powolna nauka nawzajem dwóch światów wywoływały szeroki uśmiech.

Sentyment oraz początkowy urok pozwolił serialowi dociągnąć do 12 sezonu. Jedni pożegnali Teorię z rozrzewnieniem, inni – z ulgą. Więcej chyba jednak było tych pierwszych, bo nim nastąpił koniec, twórcy odpalili jeszcze spin-off, czyli Młodego Sheldona.

Hubert Sosnowski

Hubert Sosnowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2017 roku, jako autor tekstów o grach i filmach. Do 2023 roku szef działu filmowego i portalu Filmomaniak.pl. Pisania artykułów uczył się, pracując dla portalu Dzika Banda. Jego teksty publikowano na kawerna.pl, film.onet.pl, zwierciadlo.pl oraz w polskim Playboyu. Opublikował opowiadania w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror oraz pierwszym tomie Antologii Wolsung. Żyje „kinem środka” i mięsistą rozrywką, ale nie pogardzi ani eksperymentami, ani Szybkimi i wściekłymi. W grach szuka przede wszystkim dobrej historii. Uwielbia Baldur's Gate 2, ale na widok Unreal Tournament, Dooma, czy dobrych wyścigów budzi się w nim dziecko. Rozmiłowany w szopach i thrash-metalu. Od 2012 roku gra i tworzy larpy, zarówno w ramach Białostockiego Klubu Larpowego Żywia, jak i komercyjne przedsięwzięcia w stylu Witcher School.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co oglądasz częściej?

24,3%
Filmy
75,7%
Seriale
Zobacz inne ankiety