Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 grudnia 2022, 13:28

God of War: Ragnarok. Nowe gry 2022 | Aktualna lista najlepszych gier

Spis treści

God of War: Ragnarok

  1. Data premiery: 9 listopada
  2. Gatunek: przygodowa gra akcji TPP
  3. Producent: Sony Interactive Entertainment
  4. Platformy: PlayStation 5, PlayStation 4
  5. Nasza ocena: 8,5/10

Amicia i Hugo to niejedyna para bohaterów, jaka powróciła w tym roku. W końcu doczekaliśmy się również zwieńczenia przygód Kratosa i jego syna Atreusa w nordyckich klimatach God of War: Ragnaroka. W okolicznościach zbliżającej się bitwy bogów z olbrzymami i mającego nastąpić końca świata przychodzi im odwiedzić dziewięć różnych krain, by odegrać swoją rolę w tym wydarzeniu. Mechanika rozgrywki nie zmieniła się za bardzo i każdy, kto zna poprzednią część, od razu odnajdzie się i tutaj. Twórcy poprawili różnorodność przeciwników, dodali bogatszy wachlarz przedmiotów i ulepszeń do broni, co wraz z innymi małymi usprawnieniami dopełnia obrazu lepszego, bardziej doszlifowanego sequela.

Gra bardzo spodobała się krytykom, co przełożyło się na lawinę wysokich ocen i ilość nominacji w różnych kategoriach na gali The Game Awards. God of War: Ragnarok to po prostu bardzo dopracowana, pięknie wyglądająca i brzmiąca produkcja, choć duża w tym zasługa samej marki i stojącego za nią studia. Drugiej części zabrakło bowiem tego efektu świeżości i zaskoczenia, jaki zaserwowała poprzednia, prezentując starszego, bardziej dojrzałego i wyciszonego bohatera w porównaniu z tym z wcześniejszych odsłon serii. Małym rozczarowaniem może być też zwieńczenie całej historii, ale nie zmienia to faktu, że z Ragnarokiem można przyjemnie spędzić mnóstwo godzin.

Zostało jeszcze 40% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wybierz swoją grę roku:

God of War: Ragnarok
31,5%
Elden Ring
34%
A Plague Tale: Requiem
6,8%
Gran Turismo 7
1%
Immortality
1%
Neon White
0,5%
Mario + Rabbids: Sparks of Hope
0,5%
Bayonetta 3
0,5%
Horizon: Forbidden West
6%
Dying Light 2
6,8%
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
1,5%
Return to Monkey Island
0,5%
Sifu
0,3%
Lost Ark
0,3%
Total War: Warhammer 3
3%
Tiny Tina’s Wonderlands
0,5%
Stray
2,5%
Cult of the Lamb
0,5%
Xenoblade Chronicles 3
1%
Pentiment
1,3%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze gry, w które zagracie na PS5 - wybór redakcji
Najlepsze gry, w które zagracie na PS5 - wybór redakcji

Konsola PlayStation 5 jest już dostępna na rynku od ponad dwóch lat. W jakie świetne gry jak dotąd możemy na niej zagrać? Postanowiliśmy dokonać selekcji i tak oto powstała lista najlepszych takich produkcji.

Gry sierpnia 2022 - jest w co grać w te wakacje!
Gry sierpnia 2022 - jest w co grać w te wakacje!

Sierpień to miesiąc wychodzący poza schemat. Niby sezon ogórkowy w pełnym rozkwicie, ale jakimś cudem znalazło się miejsce na kilka naprawdę interesujących premier. Nikt więc nie powinien narzekać, że podczas wakacji nie ma w co grać!

Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki
Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki

Sezon ogórkowy rozpoczęty, ale nie oznacza to braku gier! Jest wręcz odwrotnie, nowych produkcji nie brakuje, tylko nie uświadczycie w lipcu głośnych premier długo wyczekiwanych tytułów. Zamiast tego trzeba będzie zadowolić się mniejszymi debiutami.