filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 października 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Peacemaker (The Peacemaker). Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych

Spis treści

Peacemaker (The Peacemaker)

  1. Co to: dużo młodszy kuzyn Szklanej pułapki, ale z bombą jądrową
  2. Ile w tym fantastyki: zero – tutaj znajdziecie jedynie pościgi i wybuchy
  3. Rok produkcji: 1997
  4. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store, Ipla

Motyw zagrożenia nuklearnego został wykorzystany również w rasowym kinie akcji lat 90., a konkretnie w filmie Peacemaker. To opowieść tak prosta i bezpośrednia, jak tylko się da, ale nie martwcie się, nie aspiruje ona do bycia niczym więcej i w efekcie otrzymujemy naprawdę porządnego reprezentanta gatunku, którego można odpalić w nudny wieczór po pracy.

Fabuła skupia się na pościgu stróżów prawa za terrorystami odpowiedzialnymi za kradzież ładunków bomby jądrowej. Nie chodzi jednak o sprzedaż produktu na czarnym rynku. Świeżo upieczeni właściciele broni zamierzają ją wykorzystać w praktyce, a ucierpieć ma na tym głównie siedziba ONZ. Jak widać, przestępcy się nie patyczkują.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jeśli Godzilla, to tylko:

Wersja japońska
38,9%
Wersja amerykańska (byle nie z 1998...)
21,5%
Czekam na interpretację Polaków
39,6%
Zobacz inne ankiety