filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 października 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Projekt Manhattan (Fat Man and Little Boy). Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych

Spis treści

Projekt Manhattan (Fat Man and Little Boy)

  1. Co to: kulisy powstania „atomówki”
  2. Ile w tym fantastyki: film oparto na faktach
  3. Rok produkcji: 1989
  4. Gdzie obejrzeć: w TV lub na DVD

Czarnobyl, wielokrotnie nagradzany serial HBO GO, w bardzo przejmujący sposób pokazał, jak może skończyć się zabawa materiałami rozszczepialnymi (kiedy sytuacja wydawała się być w sumie pod kontrolą). Projekt Manhattan przedstawia z kolei, jak to wszystko tak naprawdę się zaczęło. A doszło do tego w Nowym Meksyku, w okresie II wojny światowej, pod czujnym okiem J. R. Oppenheimera. Wtedy to Amerykanie po raz pierwszy ujrzeli na żywo potencjał broni atomowej.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Jeśli Godzilla, to tylko:

Wersja japońska
38,9%
Wersja amerykańska (byle nie z 1998...)
21,5%
Czekam na interpretację Polaków
39,6%
Zobacz inne ankiety