Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 22 września 2018, 11:30

Energy Cycle. Jak zdobyć 10 platyn w jeden wieczór – poradnik

Spis treści

Energy Cycle

Niestety, wybrana przez twórców kolorystyka bardzo szybko męczy oczy. - 2018-09-21
Niestety, wybrana przez twórców kolorystyka bardzo szybko męczy oczy.

Czas zdobycia platyny: ok. 20 minut

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra logiczna
  2. Cena: 14,50 zł
  3. Sama gra: mechanicznie w porządku, ale oprawa wizualna odrzuca

W Energy Cycle zmieniamy kolor kulek na planszach, starając się uzyskać jednolitą barwę wszystkich obiektów. Trudność polega na tym, że wpływając na wygląd jednej, jednocześnie modyfikujemy też wszystkie znajdujące się na tej samej płaszczyźnie poziomej i pionowej. Na ukończenie czeka 28 predefiniowanych wyzwań, tryb generujący nowe plansze w nieskończoność oraz jego odpowiednik dodający do tego wszystkiego limit czasowy. Byłaby to nawet w miarę przyjemna produkcja, gdyby nie okrutnie męcząca wzrok oprawa wizualna, przez którą szybko miałem dość tej zabawy.

Aby zdobyć wszystkie trofea w Energy Cycle, trzeba zaliczyć komplet 28 głównych zagadek oraz osiągnąć wysokie rezultaty w obu dodatkowych trybach gry. Przy uczciwym podejściu jest to zabawa na dobrych kilka godzin, ale skupiając się wyłącznie na platynce, jesteśmy w stanie zredukować ten czas do około 20 minut. Podstawowe zagadki można szybko zaliczyć z dostępnymi w sieci poradnikami, natomiast otrzymanie trofeów za dodatkowe tryby staje się banalnie proste, gdy tylko dowiemy się o występującym w grze (ciekawe, czy zaimplementowanym celowo z myślą o łowcach trofeów) bugu. Umożliwia on automatyczne zaliczanie puzzli.

Łączny wynik: 4 platyny w 1 godzinę i 51 minut

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Trofea i osiągnięcia w grach są dla Ciebie ważne?

Tak, gram tylko dla nich
4,9%
Tak, ale nie najważniejsze
67,3%
Nie, nie przywiązuję do nich wagi
27,8%
Zobacz inne ankiety
Siedem krępujących osiągnięć, które przyprawiają o ciarki wstydu
Siedem krępujących osiągnięć, które przyprawiają o ciarki wstydu

Osiągnięcia mogą być łatwe, trudne, zabawne – ale powinny raczej budzić dumę niż zażenowanie. A jednak znaleźliśmy siedem osiągnięć z popularnych gier, które pozostawiły po sobie niesmak zamiast zadowolenia z siebie.

11 dziwnych rzeczy, które zrobiłem wbijając 229 platyn na PlayStation
11 dziwnych rzeczy, które zrobiłem wbijając 229 platyn na PlayStation

Jestem łowcą platyn. Uwielbiam widok tych małych pucharków, pojawiających się na ekranie. Czasem bardziej, niż same gry. Zdobywając je robiłem wiele dziwnych rzeczy. Czasem pomysłowych, czasem zwyczajnie żmudnych. Oto 11 historii z mojego życia.

10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć
10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć

Steam uwielbia achievementy, gracze kochają je zdobywać, a niektórzy twórcy lubują się w wymyślaniu fantazyjnych osiągnięć. Zebraliśmy 10 najciekawszych i jednocześnie rzadkich achievementów, o istnieniu których mogliście nawet nie wiedzieć.