Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Interplay Entertainment / Konami / 3DO Company
i
Publicystyka 29 października 2023, 11:30

Heroes 3. 10 najlepszych gier 1999 roku

Spis treści

Heroes 3

  1. Data premiery: 3 marca
  2. Producent: New World Computing
  3. Gatunek: strategia turowa, RPG
  4. Platformy: PC Windows, Linux, Mac

Bohaterowie powracają, a ich magia jest jeszcze potężniejsza. Znacznie powiększony teren działań i wilgotne klimaty rozległych podziemi czynią z HoMM 3 najlepszą rozgrywkę strategiczną (z elementami role-playa!) wszech czasów.

[...]

Podsumowując więc – HoMM 3 dostarcza bardzo wielu godzin rozrywki na najwyższym możliwym poziomie. „Trójka” wciąga bowiem jeszcze bardziej niż poprzedniczki, sprawiając, że wszystko wokół przestaje się liczyć. Ostrzegam!!! Trzeba naprawdę ogromnej siły woli, aby bez baaardzo ważnego powodu oderwać się od monitora. No tak, tyle że przecież tak naprawdę właśnie o to nam wszystkim chodzi. To przecież tak ma działać doskonała gra. I działa!!!

HoMM 3 polecam więc bez wyjątku wszystkim, a już szczególnie malkontentom, którzy wciąż narzekają na to, że współczesne tytuły są nudne albo że kończą się za szybko.

Recenzja gry Heroes of Might & Magic III, „Secret Service” nr 67, ocena 9/10

W 1999 roku seria Heroes of Might & Magic miała już ugruntowaną pozycję na rynku. Gracze niemal jednogłośnie pokochali formułę eksploracji świata gry, rozbudowy miast i turowej walki armią stworów rodem z mitów i legend. Trzecia część przenosiła nas do nowej krainy – Erathii – i opowiadała historię królowej Katarzyny, która zmuszona została do powrotu w rodzinne strony, by zjednoczyć rodaków w starciu z mrocznymi siłami Nighonu i Eofolu.

Gra oferowała znajomy gameplay, jednak ulepszony, gdzie tylko się dało, z dodatkiem paru nowości, stanowiąc najdoskonalszą część tej serii. Gracze i krytycy byli zachwyceni głęboką i uzależniającą rozgrywką, od której trudno było się oderwać. Narzekano głównie na nierówne tempo kampanii fabularnej i kłopoty techniczne w trybie sieciowym. Po szale na RTS-y HoMM 3 przywracało wiarę w turowy system walki i pokazywało, jak może być on wciągający. „Trójka” miała zdobyć tytuł strategii roku, ale ostatecznie musiała uznać wyższość RollerCoaster Tycoona.

  1. Więcej o grze Heroes of Might & Magic III

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Dante i Claude płaczą na gotyckim, cichym wzgórzu - 10 najlepszych gier 2001 roku
Dante i Claude płaczą na gotyckim, cichym wzgórzu - 10 najlepszych gier 2001 roku

Wejście w XXI wiek w historii gier to istny zalew kultowych, rewolucyjnych tytułów, których legenda albo trwa do dziś, albo ich najnowsze odsłony są na liście najbardziej popularnych lub najbardziej wyczekiwanych produkcji. Trudno było wybrać tylko 10!

Simowe życie Alicji we Wrotach Baldura - 12 najlepszych gier 2000 roku
Simowe życie Alicji we Wrotach Baldura - 12 najlepszych gier 2000 roku

Nasze wspominanie gier retro wkracza w nową dekadę – chyba znacznie bliższą większej rzeszy graczy. Rok 2000 okazał się przebogaty w świetne tytuły. Niektóre przeszły do historii, inne wspomina się rzadziej – koniecznie sprawdźcie honorowe wzmianki!

Lara i Duke wstrząśnięci, nie zmieszani - 10 najlepszych gier 1996 roku
Lara i Duke wstrząśnięci, nie zmieszani - 10 najlepszych gier 1996 roku

Kontynuujemy naszą podróż w czasie po latach 90. Tym razem wracamy do roku 1996 – czasów, w których rządzili Quake, Lara Croft i Duke Nukem, a wszystkie te gry razem wzięte i tak rozstawiał po kątach Mario.