Cesarstwo Niemieckie - Ekspansja | TEUTONIC poradnik Medieval II: Total War - Królestwa
Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016
Najprostsze kierunki ekspansji Cesarstwa Niemieckiego.
AKT I
1. Zdobądź ZGORZELEC, POCZDAM, STRZAŁÓW, wszystkie znajdują się w rękach rebeliantów.
2. Zdobądź UELZEN, o ile po twoich pierwszych poczynaniach nie zajęła go Dania, przygotuj się by zaatakować i zająć całą strefę "D1", ze strefy "A1"
AKT II
1. Zaatakuj Danię, HAMBURG jest priorytetem, zapewni ci rekrutacje regularnej armii do kampanii wojennej w strefie "D2" Istotne jest byś zdobył w tym akcie wszelkie prowincje Dani w strefie "D1" oraz "D2".
2. Wzmocnij wschodnie granice swych prowincji w razie gdyby Polsce zachciało się najazdu na twoje ziemie.
AKT III
1. Zajmij strefę D2 ( głównie kontrolowaną przez rebeliantów) czyniąc z niej ekonomiczny fundament twojego królestwa.
2. Zniszcz Królestwo Norwegii, zdobywając wszelkie prowincje na półwyspie.
3. Zajmij wyspę VISBY
AKT IV
1. Desant w strefie "A2" gdzie zostały pozostałe prowincje Królestwa Dani. Zdobądź je i stwórz tam zamkową fabrykę dla nowych regularnych armii.
2. Zajmij półwysep ABO na północy od strefy "A2"
AKT V
1. Zaatakuj Nowogród z priorytetem na stolice NOWOGRÓD.
2. Po zajęciu stolicy kontynuuj ekspansje na pozostałe tereny Nowogrodu, Zakon Krzyżacki nie powinien wchodzić ci w drogę, jest bardziej zajęty problemy z Księstwem Litewskim oraz Polską. Ofensywę zatrzymaj dopiero po dotarciu do granic Mongolii, która stanie się twoim następnym celem.
AKT VI
1. Zaatakuj Mongolie, kieruj się wzdłuż wschodnich krańców mapy, gdy dojdziesz do południowych skieruj się na wschód aż dotrzesz do granic Polski. Pamiętaj by eliminować wszelkie napotkane armie wroga. Zalecane jest użycie zabójców do eliminacji wrogich generałów.
2. Po zajęciu Mongolii - zalecany jest atak na Polskę w strefie "D5", obustronnie, znacznie ułatwi ci tę kampanie. Najgorszy problem jednak sprawi ci naturalnie Zakon Krzyżacki. Po zajęciu Królestwa Polskiego wystarczy zacisnąć kleszcze wokół otoczonych prowincji Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Zakonu.