filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 11 czerwca 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Transformers: Wiek zagłady. Złe filmy ocalone przez świetne zakończenie

Spis treści

Transformers: Wiek zagłady

  1. Rok produkcji: 2014
  2. Reżyser: Michael Bay
  3. Gatunek: science-fiction
  4. Gdzie obejrzeć: HBO MAX, Netflix, TV

Zestawienie kończymy filmem Michaela Baya o Transformersach. I umieszczenie tutaj tego filmu nie powinno nikogo dziwić: Bay jest specem od „najlepszych złych produkcji”, a większość jego tytułów jest przynajmniej zła. Również i Transformers: Wiek zagłady zalicza się do tej nieszczęsnej kategorii. Bowiem leży tu większość filmowych aspektów: scenariusz, banalne dialogi, papierowe postaci i tak dalej… Co więcej, nie pomagają jakiekolwiek sceny akcji, bo to kalka, kalka i jeszcze raz kalka. Kiedy przysypia ci się na najbardziej dynamicznych momentach blockbustera, to wiedz, że dzieje się coś złego (czytaj: film jest całkowitą szmirą).

Nawet jeśli jest to przykład na wyrost, to zadajcie sobie pytanie: komu nie podobała się luźna końcowa sekwencja, podczas której dobre roboty walczą na… ogromnych robotycznych dinozaurach (na dinobotach)! Poziomem odstaje ona od reszty produkcji: jest niewymuszona, nie stara się być patetyczna, tylko dostarcza widzowi masę rozrywki. Przynajmniej na te kilka minut zapominamy, że dotychczas obcowaliśmy z cholernie złym filmem. I pamiętajcie: nie zadawajcie pytań! Mechaniczne dinozaury? Okej, są, wyglądają zjawiskowo. I tego się po prostu trzymajmy.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej