filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 15 kwietnia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Breaking Bad – działalność narkotykowa nauczyciela chemii. Seriale, które przewidziały przyszłość

Spis treści

Breaking Bad – działalność narkotykowa nauczyciela chemii

  1. Co to: historia o jednym takim, co miał raka, więc postanowił gotować metę
  2. Lata emisji: 2008–2013
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, Chili

Pamiętam, że gdy chodziłem jeszcze do gimnazjum i nie interesowałem się aż tak mocno kinematografią, to do mojej konsumenckiej świadomości przedostały się jedynie trzy seriale, które można potraktować jako swoistą świętą trójcę: The Walking Dead, Gra o tron oraz Breaking Bad. Tylko ta ostatnia wymieniona przeze mnie produkcja nie rozczarowała fanów.

Historia Waltera White’a i jego młodszego kumpla oraz współpracownika, Jessego Pinkmana, angażuje nieustannie, pokazując, jak kończy się rezygnacja z monotonii życia codziennego na rzecz chęci zasmakowania życia ponad prawem. Mimo bolesnych konsekwencji wynikających z decyzji podjętych przez głównego bohatera niektóre postaci nadal były gotowe wskoczyć za nim w ogień. Ba, znalazł się nawet jeden człowiek, który nie uczył się na błędach protagonisty i poszedł w jego ślady.

Rok po premierze finału Breaking Bad amerykańskie media dostarczyły sensacyjne wieści z miasta Portland w stanie Oregon. Tamtejszy nauczyciel chemii został zatrzymany przez lokalne władze, gdyż prowadził własne laboratorium, w którym zajmował się krystalizacją metamfetaminy. Przypadek? Nie sądzę. A nawet jeśli, to co najmniej zabawny (choć na pewno nie dla samego naśladowcy słynnego Heisenberga).

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Boisz się, że sztuczna inteligencja w przyszłości pozbawi cię pracy?

Tak
32,1%
Nie
67,9%
Zobacz inne ankiety