filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

The Last of Us Filmy i seriale

Źródło fot. The Last of Us, twórcy: Craig Mazin i Neil Druckmann, HBO 2023
i
Filmy i seriale 9 lutego 2023, 17:25

Mortal Kombat 2. Serial The Last of Us vs. gra. Smaczki i różnice

Spis treści

Mortal Kombat 2

Na początku trzeciego odcinka Joel i Ellie odwiedzają sklep Cumberland Farms, ponieważ mężczyzna chce zabrać ukryty przez niego sprzęt. Po wejściu do środka dziewczyna zauważa oryginalny automat coin-op z grą Mortal Kombat 2, stworzony przez firmę Midway Games w 1993 roku. Już samo to kwalifikuje się na easter egga, ale fani pierwowzoru są w stanie wyciągnąć z tej sceny znacznie więcej.

W opisanej wyżej scenie Ellie wspomina, że ma przyjaciółkę, która wie o tej grze niemal wszystko, co jest interesujące o tyle, że raczej nie miała w nią szans zagrać. Chodzi tu oczywiście o Riley, dziewczynę obecną w fabule dodatku Left Behind do pierwszego The Last of Us. We wspomnianym rozszerzeniu Ellie i Riley trafiają do salonu gier arcade i udają, że grają na popsutym automacie o nazwie The Turning. Ten z kolei może kojarzyć się właśnie z serią Mortal Kombat, bo wszystko wskazuje na to, że gra The Turning w uniwersum TLOU była klasycznym, dwuwymiarowym mordobiciem.

W remake’u gry The Last of Us, który zadebiutował w ubiegłym roku, deweloperzy postanowili pójść o krok dalej. Jeśli przyjrzymy się uważnie pomieszczeniu, w którym Ellie i Riley rozmawiają po raz pierwszy, to zauważymy, że nad łóżkiem wisi plakat reklamujący grę… Mortal Kombat 2. W pierwowzorze z 2014 roku plakat był nieobecny, co być może oznacza, że studio Naughty Dog dorzuciło go właśnie na potrzeby odświeżonej wersji gry.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej