Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 20 września 2024, 14:05

Farm Together. Relaks wśród grządek nie tylko w Stardew Valley

Spis treści

Farm Together

Granie w cokolwiek ze znajomym jest zawsze znacznie przyjemniejsze niż zabawa w pojedynkę. Dotyczy to również gier z farmerskim zacięciem. Co ciekawe stosunkowo niewiele tytułów tego typu oferuje wieloosobową rozgrywkę. W Farm Together da się grać samemu, ale znacznie lepszym pomysłem będzie zaproszenie do naszego gospodarstwa innych osób. Bez obaw, nie odstawią one samowolki – tytuł pozwala ograniczyć zakres ich ingerencji.

Omawiana produkcja świetnie sprawdza się w roli „relaksatora” po stresującym dniu w pracy lub szkole. Gameplay nie jest przesadnie skomplikowany, choć cel dostajemy bardzo ambitny – zaczynając od małego kawałka ziemi mamy za zadanie stworzyć znakomicie działającą, ogromną farmę. Rozgrywka sprowadza się do typowych czynności, w tym uprawy pola, hodowania zwierząt, kupowania maszyn czy dekorowania swoich włości. Nie trzeba się tu przesadnie skupiać na wykonywaniu czynności, przez co Farm Together jest doskonałą grą do spokojnego porozmawiania z przyjaciółmi.

Początkowo gra była dostępna jedynie na komputerach. Po krótkim czasie zadebiutowały także edycje na Xboksa One, Nintendo Switch i PlayStation 4. Tytuł zebrał bardzo pozytywne recenzje na Steamie. Gracze do dziś nie zapomnieli o pierwowzorze, ale obecnie chętniej zagrywają się w kontynuację, która niedawno, bo 7 maja tego roku, pojawiła się we wczesnym dostępie. Nie jest więc jeszcze ukończona, choć pierwsze opinie pokazują, że twórcy idą w dobrym kierunku.

  1. Więcej o grze Farm Together

Alternatywnie: House Flipper: Farm

Zaczęło się od remontowania domów. Obecnie House Flipper pozwala już na znacznie więcej. Nas najbardziej interesuje trzeci, duży dodatek skupiający się wokół prowadzenia farmy. Zaskoczeń nie ma – możemy hodować zwierzęta lub zająć się uprawą ziemi. Tym, co odróżnia tytuł od wielu innych symulatorów rolnika, jest pierwszoosobowy widok dodatkowo potęgujący immersję. Ciekawostką jest też możliwość przejechania się na koniu po okolicy. Farm nie jest samodzielnym dodatkiem – bez podstawki ani rusz.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Farmy w grach to dla Ciebie:

Bezduszne źródło surowca
12,8%
Liczba wybitych potworków w grach MMO i MOBA
6,7%
Miejsce, wokół którego można zbudować rozgrywkę
73,9%
Lokacje, przez które przebiegasz w poszukiwaniu czegoś bardziej epickiego.
6,7%
Zobacz inne ankiety
Fenomen „cozy” - o tym, jak gry pozwalają odpocząć
Fenomen „cozy” - o tym, jak gry pozwalają odpocząć

Budowanie domków zamiast walki, pomaganie NPC zamiast dramatycznych zwrotów akcji – oto prosty przepis na odpoczynek wewnątrz gry.

Rolnik szuka nie tylko żony - dlaczego gramy w symulatory farmy?
Rolnik szuka nie tylko żony - dlaczego gramy w symulatory farmy?

Premiera gry Farming Simulator 22 to dobra okazja, by sprawdzić, dlaczego miliony graczy uwielbiają uprawiać wirtualne pola i kolekcjonować traktory niczym wozy w Forzie Horizon 5. Ten tytuł to istny fenomen, jednak ciągle trochę w medialnym cieniu.

Ten projekt jest za mały dla nas dwóch! 11 gier stworzonych przez jedną osobę
Ten projekt jest za mały dla nas dwóch! 11 gier stworzonych przez jedną osobę

Nie każdy hit wymaga ogromnego budżetu, najnowszych technologii i setek pracowników. Często gry wybitne to te tworzone przez niewielkie, niezależne zespoły, czasami zaś to efekt geniuszu i zaangażowania jednego dewelopera z przełomową wizją.