Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 23 lipca 2010, 09:58

Kontakty z policją. Mafia II bez tajemnic

Spis treści

Kontakty z policją

Jak policja reaguje na popełniane przestępstwa?

Wszystko zależy od tego, z jakim przestępstwem ma do czynienia. Drobne wykroczenia (przekroczenie prędkości, stłuczka, uderzenie w radiowóz, wywołanie bójki) karane są mandatem (jedna gwiazdka). W takim przypadku stróże prawa proszą Vita o opuszczenie auta i uiszczenie stosownej opłaty.

W momencie uzyskania drugiej gwiazdki bohaterowi grozi aresztowanie. Policjanci będą dążyć do zatrzymania wozu prowadzonego przez Scalettę, a następnie – celując z pistoletów w kierunku mężczyzny – spróbują zmusić go do poddania się. Udane aresztowanie natychmiast przerywa rozgrywkę, więc zabawę kontynuujemy od ostatniego checkpointa.

Kolejne gwiazdki to już nie przelewki – policja spróbuje nas zastrzelić. Mundurowi będą otwierać ogień do Vita za każdym razem, gdy go zobaczą. Po uzyskaniu czwartej gwiazdki policja zdecyduje się użyć karabinów maszynowych, co jest już naprawdę niebezpieczne. Co ciekawe, stróże prawda potrafią strzelać do Scaletty z okien samochodów. Nasz podopieczny nie umie, niestety, dokonywać takich cudów w trakcie jazdy.

Jakie zachowania zwracają uwagę policjantów?

Wszelkie czyny zabronione, przede wszystkim zabójstwa i kradzieże samochodów. Karane są również: prowokowanie bójek, przekraczanie dozwolonej prędkości podczas jazdy samochodem, zderzenie z innymi użytkownikami dróg oraz wyciągnięcie broni na ulicy.

Wszelkie wykroczenia przyciągają uwagę policjantów.

Jak zniwelować zainteresowanie policji?

Wystarczy zniknąć stróżom prawa z oczu. Jeżeli na koncie mamy jakiekolwiek gwiazdki i ściga nas radiowóz, musimy go zgubić – albo odjeżdżając na bezpieczną odległość, albo sprytnie przyczyniając się do zatrzymania go na dowolnej przeszkodzie. Kiedy teren wokół staje się wolny od glin, gwiazdki zostają anulowane – trwa to ok. 5 sekund. Od tej chwili Scaletta jest czysty, chyba że wskutek popełnionych czynów zdążył uzyskać status poszukiwanego.

Co oznacza bycie poszukiwanym przez policję?

Oznacza to, że policja będzie wypatrywać naszego podopiecznego na mieście i jeśli go rozpozna, automatycznie uzyska on tyle gwiazdek, ile miał w chwili zniwelowania. Poszukiwane może być zarówno auto (symbol tablicy rejestracyjnej), jak i sam Vito (symbol listu gończego).

Jak oczyścić poszukiwane auto?

Można to zrobić w warsztacie samochodowym, zmieniając tablice rejestracyjne bądź malując karoserię na inny kolor (w tym przypadku auto trzeba najpierw zreperować za dodatkową opłatą). Po wykonaniu tej czynności auto przestanie być poszukiwane, a stosowny symbol zniknie znad wskaźnika prędkości.

Jak pozbyć się listu gończego?

Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo wszelkie próby oczyszczenia się z zarzutów wymagają wyjścia z samochodu. List gończy najłatwiej anulować, przebierając się w inne ciuchy i nie ma znaczenia, czy zrobimy to w domu, czy w sklepie. Druga metoda wymaga odnalezienia dowolnego telefonu (np. w budce lub w domu) i zadzwonienia do skorumpowanego gliniarza, który za wysoką opłatą unieważni kłopotliwy dokument.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej

Mafia II

Mafia II