Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

League of Legends Publicystyka

Publicystyka 28 lutego 2016, 12:40

IEM Katowice 2016 – Counter Logic Gaming. Wszystko o LOL-u na IEM 2016

Spis treści

IEM Katowice 2016 – Counter Logic Gaming

Osiągnięcia i historia

Counter Logic Gaming to drużyna, która została stworzona niemal na samym początku e-sportowej sceny League of Legends i miała skupiać najbardziej utalentowanych graczy z Ameryki Północnej. Pierwsze miesiące jej istnienia pełne były małych sukcesów, ale nie trwało to długo. Dwójka zawodników nie dogadywała się najlepiej i jeden z nich (Andy Reginald Dinh) odszedł, żeby założyć własny zespół. Tak właśnie narodził się Team SoloMid, który na długi czas zdominował amerykańskie rozgrywki. Od tego momentu CLG przez wiele lat pozostawało w cieniu swego rywala, częściej walcząc o utrzymanie się w lidze niż o pozycje medalowe. Zmieniło się to dopiero pod koniec ostatniego splitu, który Amerykanie wygrali, dzięki czemu pojechali na organizowane w Europie mistrzostwa świata. Puchar północnoamerykańskiej ligi LCS był ich pierwszym istotnym trofeum od wielu lat.

Na Starym Kontynencie wróciły jednak wszystkie problemy nękające wcześniej drużynę. Kłótnie między graczami i brak dobrej atmosfery sprawiły, że CLG nie udało się wyjść nawet z najłatwiejszej grupy turnieju. Po tych wydarzeniach odeszła wieloletnia gwiazda zespołu, Peter Doublelift Peng, który przeszedł do największego rywala, czyli drużyny TSM. Miało to jednak pozytywny wpływ na CLG. Skończyły się wewnętrzne kłótnie, a dwójka nowych graczy całkiem udanie zastąpiła poprzednie gwiazdy.

Aktualna forma:

Aktualnie CLG znajduje się w okresie małej przebudowy. Dwóch nowych zawodników dopiero uczy się grać w profesjonalnych rozgrywkach i potrzebuje nieco czasu, żeby dopasować się do reszty drużyny. Mimo tych trudności CLG radzi sobie w lidze całkiem nieźle. Nie wiadomo tylko, czy jest to zasługa gry tego zespołu, czy aktualnej słabości całego regionu. W ostatniej kolejce ligowej ekipie udało się pokonać odwiecznego rywala TSM, co niewątpliwie dodało zawodnikom pewności siebie. Na niekorzyść Amerykanów działa jednak fakt, że w Katowicach rozstawieni zostali w dużo trudniejszej grupie, przez co ich szanse na dojście do półfinału nie wyglądają najlepiej. Pokonanie QG oraz SKT może okazać się zbyt wielkim wyzwaniem.

Przewidywania: faza grupowa.

Najważniejsi zawodnicy

Szkielet CLG stanowi dwójka zawodników, support i kapitan Zaqueri „Aphromoo” Black oraz grający w górnej alejce Darshan „Darshan” Upadhyaha (wcześniej znany jako ZionSpartan). Pierwszy kieruje drużyną i zapewnia jej jak najlepszą wizję na mapie, a drugi skupia się na samodzielnym nękaniu budynków przeciwnika. Styl gry CLG nie zawsze jest efektowny, ale potrafi być bardzo skuteczny. Podczas gdy reszta drużyny stara się przeżyć i przyciągnąć uwagę rywali, Darshan większość czasu spędza samotnie w dolnej lub górnej alejce, cały czas pchając linię i niszcząc kolejne obwarowania wroga. Taktyka ta ma jednak jedną sporą wadę. Grający w górnej alejce Amerykanin musi mieć dużo złota i być w stanie wygrywać pojedynki 1 na 1. Jeśli rywale od samego początku skupią się na nękaniu go, mecz może skończyć się szybką porażką CLG.

Michał Chwistek

Michał Chwistek

Lubi gry trudne, ładne lub z dobrą fabułą. Nie kończy ich przez LoL-a i Overwatcha. PS Vita FTW!

więcej

League of Legends

League of Legends

Intel Extreme Masters Katowice 2016 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2016 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Oto drugi z trzech przygotowanych przez nas tekstów na temat katowickiego turnieju Intel Extreme Masters, który rusza już 4 marca. Tym razem wzięliśmy pod lupę popularnego Counter-Strike’a.