Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2021, 11:45

Meeko – The Elder Scrolls V: Skyrim. 8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO]

Spis treści

Meeko – The Elder Scrolls V: Skyrim

Na towarzyszy w Skyrimie trzeba uważać, zwłaszcza na tych psich. - 8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO] - dokument - 2021-04-02
Na towarzyszy w Skyrimie trzeba uważać, zwłaszcza na tych psich.

Rasa: wilczarz irlandzki

Właściciel: bezpański (gracz może psa zaadoptować)

Czy musi zginąć: nie

W The Elder Scrolls V: Skyrim możemy zdecydować się na przygarnięcie psiego kompana, który wabi się Meeko. Może on towarzyszyć nam w podróżach, walczyć u naszego boku lub zostać w domu i stać się częścią rodziny. Do pieska da się mocno przywiązać, szczególnie gdy stoczymy wiele walk z Meeko u boku. Niestety, musimy pamiętać, że jeśli nasz towarzysz polegnie w trakcie bitwy, to stracimy go na zawsze. Ale hej, to przecież Skyrim, więc jeśli chcecie, możecie przywrócić „paszczaka” do życia przy pomocy odpowiedniej komendy na konsoli, a nawet sprawić, że będzie nieśmiertelny.

RILEY – CALL OF DUTY: GHOSTS

Seria Call of Duty przyzwyczaiła nas do tego, że losy niektórych postaci pozostają niewyjaśnione i nie wiemy, czy przeżyły one, czy nie. Daje to ogromne pole do popisu fanom cyklu, którzy regularnie prześcigają się w najbardziej zawiłych teoriach mówiących o tym, dlaczego ktoś przetrwał lub wręcz przeciwnie. Nie inaczej jest w przypadku Rileya – psa bojowego, który pojawia się w Call of Duty: Ghosts. Psi towarzysz wprowadza sporą zmianę do rozgrywki, gdyż możemy kontrolować go niczym zdalnego drona, który przemieszcza się po mapie z dużą prędkością.

Podczas walki w Las Vegas Riley zostaje postrzelony przez wrogiego snajpera. Logan zdąża jednak w porę wyciągnąć go z pola bitwy i zanieść do helikoptera. W następnej misji główni bohaterowie rozdzielają się i Riley zostaje z Merrickiem na lotniskowcu. Niestety, nieco później wróg wysadza ów statek w powietrze i historia psa urywa się, i nigdy nie zostaje dokończona. Gra zdaje się jednak sugerować, że Riley przeżył wybuch, gdyż ostatecznie dowiadujemy się, iż Merrick jest cały i zdrowy, a to właśnie on opiekował się psem na statku.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

W GRYOnline.pl pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce, a także redagować oraz nadzorować działanie newsroomu technologicznego. Obecnie jest redaktorem naczelnym serwisu Futurebeat.pl. Wcześniej swoimi przemyśleniami na temat gier wideo dzielił się m.in. na różnych grupach tematycznych. Z wykształcenia prawnik. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową część serii FIFA i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co jest ważniejsze w grach - związek z NPC czy zwierzęcy towarzysz?

Związek z NPC!
13,3%
Zwierzę!
25,9%
Dlaczego nie mogę mieć obu? :(
60,7%
Zobacz inne ankiety
Miała być rozrywka, jest ból. Te gry Was przytłoczą i przygnębią
Miała być rozrywka, jest ból. Te gry Was przytłoczą i przygnębią

Gry to nie tylko zabawa i rozrywka. Są tytuły, które przetestują Waszą wrażliwość, wywołają łzy albo po prostu maksymalnie zdołują. Mimo to, i tak warto je znać!

Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków
Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków

Dziś Walentynki, nie ma więc lepszego tematu niż koty. A wydane w ciągu ostatnich miesięcy gry - Assassin’s Creed: Valhalla czy Spider-Man: Miles Morales - stanowią ostateczny argument za tym, że koty lepsze są również od związków.

Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach
Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach

W 2013 roku proste kwadraty budziły więcej emocji niż postać grana przez Ellen Page. Jak do tego doszło? To efekt burzliwego poszukiwania nowych form narracji w grach.