Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

The Witcher 3: Wild Hunt Publicystyka

Publicystyka 19 maja 2022, 17:32

Śmiertelne grzechy. 7 najlepszych questów na 7. urodziny Wiedźmina 3

Spis treści

Śmiertelne grzechy

  1. Rodzaj zadania: poboczne
  2. Za co najbardziej lubię ten quest: za nieliniowość i pokazanie, jak powinno robić się zadania poboczne w grach
  3. Ocena: 9/10

Jednym z najciekawszych zadań pobocznych z dużym plot twistem były „Śmiertelne grzechy”. Ta z pozoru trywialna przygoda związana z poszukiwaniem kogoś lub czegoś, co zaatakowało Priscillę, zmienia się w naprawdę angażujące śledztwo z zaskakującym finałem.

Już sam początek zwiastował, że będzie działo się tu coś ciekawego. Okazało się, że przyjaciółkę Jaskra napadł morderca, który w ciałach swoich ofiar zostawia karteczki z imionami kolejnych celów (pamiętacie Zabójcę z Origami z Heavy Rain?). Po pewnym czasie w toku śledztwa udało mi się odnaleźć kapłana Nataniela w pobliżu następnej ofiary i wyznam szczerze, że myślałem, iż to właśnie on stoi za kolejnymi zabójstwami. Po chwili rozmowy z domniemanym mordercą okazało się jednak, że jest nim nie religijny fanatyk, tylko niepozorny koroner z kostnicy. Co więcej, mężczyzna ten był w rzeczywistości niesamowicie groźnym wampirem wyższym.

Do dzisiaj z uśmiechem na twarzy wspominam, jak duże wrażenie wywarł na mnie ten quest. Jeszcze bardziej zdumiałem się, gdy po latach odkryłem, że można było w ogóle nie rozwiązać tej tajemnicy. Okazało się, że niektórzy gracze po prostu zabili Nataniela i uznali sprawę za zakończoną. W ten sposób można było bez problemu ukończyć wątek główny i nigdy nie odkryć prawdy o seryjnym zabójcy. Takie drobne smaczki jak ten sprawiają, że cały czas nie mogę wyjść z podziwu, jak dobrą grą okazał się trzeci Wiedźmin. Liczę na równie angażującą zabawę w części czwartej.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

W GRYOnline.pl pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce, a także redagować oraz nadzorować działanie newsroomu technologicznego. Obecnie jest redaktorem naczelnym serwisu Futurebeat.pl. Wcześniej swoimi przemyśleniami na temat gier wideo dzielił się m.in. na różnych grupach tematycznych. Z wykształcenia prawnik. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową część serii FIFA i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy ukończyłeś/łaś choć raz Wiedźmina 3?

88,6%
Tak
11,4%
Nie
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin albo słowiańskości (nie)opisanie. Jak swojskie jest uniwersum Sapkowskiego?
Wiedźmin albo słowiańskości (nie)opisanie. Jak swojskie jest uniwersum Sapkowskiego?

W polskich dyskusjach o Wiedźminie nadal pojawia się pytanie, czy jest to przykład słowiańskiego fantasy. Wraz z Krzysztofem Majem, ekspertem od światotwórstwa, zastanowiliśmy się, jak swojski jest zarówno cykl Sapkowskiego, jak i jego growa adaptacja.

Wiedźmin 3 pocięty. Opisujemy, co nie trafiło do Dzikiego Gonu
Wiedźmin 3 pocięty. Opisujemy, co nie trafiło do Dzikiego Gonu

Mimo swojego ogromu Wiedźmin 3 nie zdołał pomieścić wszystkiego. Masa questów, potworów, a nawet gotowe mechaniki – wszystko to poszło do kosza. Oto elementy, które CD Projekt RED musiał skasować, aby jego gra stała się lepsza.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów
Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon jest wypchana po brzegi rozmaitymi easter eggami, czyli nawiązaniami do dzieł innych popkultury. W dziele studia CD Projekt Red nie brakuje też rozmaitych smaczków i właśnie tymi dwoma zagadnieniami zajmiemy się w tym artykule.