Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 14 sierpnia 2021, 11:46

Mafia III. 10 wielkich map, na których nie było co robić

Spis treści

Mafia III

Znaną marką nie zrekompensuje się wszystkich wad, ale... można próbować. - 10 największych map w grach... na których nie było co robić - dokument - 2021-08-13
Znaną marką nie zrekompensuje się wszystkich wad, ale... można próbować.

Mafia III może być sztandarowym przykładem tego, że otwarty świat nie zawsze pasuje do danej gry. Produkcji tej doskwierało na początku mnóstwo problemów technicznych, a recenzje wskazywały, że mamy do czynienia z po prostu przeciętnym tytułem. Co gorsza, otwarty świat, reklamowany przed premierą jako jedna z największych zalet gry, okazał się koszmarnym rozczarowaniem.

Przede wszystkim mapa Mafii III nie oferowała rozrywek, które skłaniałyby gracza do spędzania czasu poza zadaniami z głównego wątku. Ponadto sekcje fabularne, które odbywały się poza obszarem jakiejś misji i polegały na przemieszczaniu się po mieście, były w zasadzie bezcelowe – nie prowadziły do ciekawych konsekwencji, nie prezentowały żadnych intrygujących zwrotów akcji itd. Gracze narzekali też na strukturę trzeciej odsłony Mafii, która powodowała, że kampania traciła tempo przez źle prowadzoną narrację wykorzystującą elementy otwartego świata. Mimo że był to tytuł o innej charakterystyce, nie uniknął porównań ze słynną serią Grand Theft Auto, która już od dawna przodowała w dostarczaniu ciekawych, tętniących życiem map.

  1. Więcej o grze Mafia III

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

W GRYOnline.pl pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce, a także redagować oraz nadzorować działanie newsroomu technologicznego. Obecnie jest redaktorem naczelnym serwisu Futurebeat.pl. Wcześniej swoimi przemyśleniami na temat gier wideo dzielił się m.in. na różnych grupach tematycznych. Z wykształcenia prawnik. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową część serii FIFA i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Ile godzin zazwyczaj spędzasz w grze z otwartym światem?

Do 20 godzin
2,1%
Od 20 do 40 godzin
7,8%
Od 40 do 80 godzin
22,7%
Ponad 80 godzin
67,3%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze gry z otwartym światem - top 100 open worldów
Najlepsze gry z otwartym światem - top 100 open worldów

Gry typu open world i sandboxy od lat kuszą nas pięknymi widokami, mnogością aktywności do wykonania i obietnicami kilometrów niezwykłej przestrzeni do poznania. Wybraliśmy sto najlepszych gier z otwartym światem.

Najmniejsze sandboksy - czyli nie zawsze rozmiar ma znaczenie
Najmniejsze sandboksy - czyli nie zawsze rozmiar ma znaczenie

Wśród twórców gier z otwartymi światami panuje wielki wyścig o to, kto zrobi najbardziej gigantyczną wirtualną makietę. Tymczasem serca graczy często zdobywają twórcy, którzy zamiast na rozmiar, stawiają na wypełnienie niewielkich przestrzeni atrakcjami.