Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2024, 08:32

CD Projekt RED rozszerzyło program playtestów. To część planu nadania sequelowi Cyberpunka 2077 bardziej amerykańskiego charakteru

CD Projekt RED ogłosił poszerzenie programu RED Playtesting o oddział w Bostonie. To tam tworzony jest sequel Cyberpunka 2077.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

W styczniu zeszłego roku studio CD Projekt RED rozpoczęło skierowaną do graczy inicjatywę o nazwie RED Playtesting. Za jej sprawą chętne osoby mogą wziąć udział w procesie tworzenia gier poprzez zostanie swego rodzaju testerem. Wówczas akcja ograniczona była jedynie do siedziby w Warszawie, ale teraz oficjalnie ogłoszono poszerzenie programu o Amerykę Północną.

Zasady w tym przypadku pozostają identyczne. Zapisać mogą się osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat i nie są powiązane zawodowo z branżą gier. Udział w programie jest bezpłatny, a w nagrodę uczestnicy otrzymają unikalne gadżety okolicznościowe. Testy odbywać będą się w Bostonie, w stanie Massachusetts.

Nie da się ukryć, iż ogłoszenie to jest w bezpośredni sposób powiązane z sequelem Cyberpunka 2077, czyli Projektem Orion, gdyż, jak wiemy, za jego deweloping odpowiedzialny jest zespół stacjonujący właśnie w Bostonie. Dzięki temu nowa gra ma być „autentycznie” amerykańska, a zaproszenie do testów tamtejszych graczy powinno jeszcze bardziej przybliżyć twórców do tego celu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i nasi rodacy zapisali się do programu. Jeżeli jesteście chętni, możecie zrobić to poprzez stronę studia, na której znajdziecie również sekcję pytań i odpowiedzi. Pamiętajcie jednak, że w przypadku otrzymania zaproszenia, koszty dojazdu i powrotu będziecie musieli pokryć z własnej kieszeni. Dodatkowo obowiązkowa jest znajomość języka angielskiego oraz podpisanie umowy NDA.

  1. CD Projekt RED – oficjalna strona studia

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej