

Najciekawsze materiały do: Call of Duty: Modern Warfare

Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
recenzja gry29 października 2019
Światowa premiera 25 października 2019. Modern Warfare może nie ma najlepszej kampanii w historii cyklu Call of Duty, ale na pewno stawia wysoko poprzeczkę wszystkim kolejnym produkcjom z żołnierzami i wojną w roli głównej. I to bardzo wysoko.

Absurdalne budżety i sprzedaż serii Call of Duty. Activision wydało 700 milionów dolarów na produkcję Black Ops: Cold War
wiadomość7 stycznia 2025
Budżety gier od lat zawstydzają branżę filmową. Nawet nie najnowsze Call of Duty sprzed czasów kryzysu w branży kosztowało Activision ponad 700 milionów dolarów, i to bez marketingu.

Trzy zaległe odsłony Call of Duty znienacka trafiły na Steam
wiadomość8 marca 2023
Do kolekcji na Steamie można już dodać trzy zaległe odsłony serii Call of Duty z lat 2019-2021. Wszystkie zostały przecenione o połowę na premierę.

Call of Duty: Modern Warfare 2 kolejną odsłoną serii wg Toma Hendersona
wiadomość14 września 2021
Kolejną odsłoną serii Call of Duty może być Modern Warfare 2. Taką informację podają niezależnie od siebie branżowi insiderzy i serwisy growe. Produkcja ma się ukazać w 2022 roku.
- Activision i Infinity Ward oskarżone o plagiat postaci w CoD Modern Warfare 2021.02.04
- Activision Blizzard kontynuuje walkę z oszustami 2020.09.15
- Słynne Alcatraz w CoD Warzone, mapa zombie z Black Ops może powrócić 2020.09.14
- Pozew Activision wystraszył oszustów. Twórcy cheatów przepraszają 2020.08.31
- Call of Duty: Modern Warfare – posiadacze Xbox One pobiorą 66 GB 2020.08.16
- CoD Warzone to kura znosząca złote jaja dla Activision Blizzard 2020.08.05
- Warzone będzie rozwijany razem z kolejnymi częściami Call of Duty. Mapa drogowa 5. sezonu 2020.08.04

Weźmiemy cię na rajd, ale za 400 euro - jak gracze zarabiają na graczach
artykuł12 lipca 2021
Jeśli sklepik z mikrotransakcjami w jakieś grze nie oferuje wszystkiego, możemy być niemal pewni, że o resztę zatroszczą się sami gracze. Oto jak wygląda rynek transakcji za prawdziwe pieniądze (RTM) w wielu popularnych grach.
Chyba jestem już stary...
Jakość świetna.
Graficznie bajka.
Jakoś czuje niedosyt po ukończeniu...
Nie porwała mnie rozgrywka od strony fabuły.
Price we wcześniejszych częściach był bardziej naturalny. Jakieś to wszystko pokręcone dla mnie??.
Multiplayer świetny.
Nie chcę się czepiać bo gra trzyma poziom. Dlatego mocne 8.
OCENA ZA MULTIPLAYER
mega slabizna, kazdy pistolet maszynowy strzela podobnie, kazda szturmowka podobnie itd
najlepiej brac pistolet maszynowy jako ze jest bardziej celny i szybkostrzelny, nie ma wielkiego sensu bawic sie na tych mikro mapach w szturmowke ktora o dziwo ma prawie taka sama moc jak pistolety maszynowe, co za dzban to wymyslil?
powinno byc tak ze kazda bron ma wady i zalety wzgledem innych, ale tutaj tak to nie wyglada (jesli poruszamy sie w jednej klasie broni)
wracam wspomnieniami do multi modern warfare z 2007, byl nieporownywalnie lepszy, lepsze gadzety, lepsze achievementy w grze, duzo lepszy system odblokowania rzeczy
nie kupujcie tego dla multi, naprawde odradzam

Jak na dzień dzisiejszy działa ta gra? bo na battle.net jest za 29.99 euro... taniej już chyba nie będzie.
Kampania nawet spoko (jak na tę serię), oprawa audiowizualna również.
Chciałem przypomnieć sobie czasy COD4:MW, ale gra cierpi na te same bolączki chyba w każdej odsłonie. A przynajmniej jest to bardziej denerwujące niż 15 lat temu.
- Oszuści. Na niektórych powtórkach widać ewidentnie wallhack lub inne wspomagacze. Wraz z dedykowanymi serwerami w niepamięć odeszli admini i moderatorzy. Taki gracz wykręca kosmiczne wyniki, pozostaje przeboleć albo opuścić rozgrywkę.
- Matchmaking. Wrzucanie w niektóre tryby gry w połowie lub na koniec rozgrywki (gun game - pierwszy gracz z kilkunastoma punktami; infected - ocalały przy kilkunastu zainfekowanych). Start meczu przy nierównych składach, a czasem wręcz braku przeciwników. 6 zainfekowanych vs 4 ocalałych. Często gra od momentu dołączenia trwa ok. minuty, a czeka się podobną ilość czasu lub sporo dłużej. Kompletnie bez sensu, tylko irytuje.
- Respawny. Przed przeciwnikiem lub przeciwnicy za naszymi plecami. Czasem kilka razy pod rząd.
- Mapy. Niektóre zdecydowanie za małe do rozgrywki w niektórych trybach przy kilkunastu graczach.
- Brak friendly fire w normalym trybie. Spam granatów i radosne prucie na ślepo.
Przez chwilę się dobrze bawiłem, ale chyba wystarczy.

Ktoś wie która opcja graficzna odpowiada za wygląd płotów w tej grze? :D Nie chodzi wyłącznie o płoty ale na nich jest to najbardziej widoczne, te linie są jakieś dziwne plus podczas ruchu wygląda to tak jakby się przemieszczały.
Całkiem poczciwa strzelanka, mapy są lepsze i gorsze ale ogólnie ok, sam model strzelania/poruszania się, levelowania też ocenię pozytywnie, jest sporo broni i jeszcze więcej dodatków do nich, jednak jest też kilka gorszych elementów:
- wszystkie bronie brzmią prawie tak samo
- gra ma jakieś problemy z oświetleniem chyba, często ciężko zauważyć przeciwnika, zwłaszcza jeśli jest w pomieszczeniu a ja na zewnątrz
- wszechobecne kampienie i strzelanie w plecy
- granie przeciwko konsolowcom z legalnym aimbotem
Biorąc pod uwagę ogólną przyjemność z rozgrywki ocenię ją na 6.5/10
Napiałem to już pod COD:Warzone, ale wkleję też tutaj.
To jest jakaś kpina. Kupowałem MW z 2019 roku, coś tam pograłem przy premierze i odstawiłem. Pamiętam, że ważyło to jakoś 100-150gb? Teraz po 2 latach chciałem sobie powrócić, przejść kampanie bo wcześniej tego nie uczyniłem, i popykać sobie jakieś pojedyncze mecze w trybie TDM czy innym S&D. Co się okazuje? Nie ma już Call of Duty: Modern Warfare. Jest tylko Call of Duty: Warzone. Muszę ściągnąć ponad 200gb danych, z czego to właśnie sam Warzone pewnie waży około 100gb, w którego nawet nie zamierzam grać. To jest jawna kpina z graczy. Nieśmieszny żart.
Instalowanie ten gry to jakiś koszmar, ale dla kompani warto. Da się jakoś wywalić to całe Warzone i zostawić tylko kampanie?

Bardzo fajny reboot serii, dość fajnie opowiedziana historia. Bardzo też mi się podobała misja ''Porządki'' gdzie jest klimat niczym w serii SWAT. Najgorszym minusem, jest to że ścinają się cutscenki, ale może to być też wina mojego xone s ktory nie byl ani razu czyszczony.
Gra której kampanię przechodzisz w pół dnia . Żart. Jeszcze biegasz za jakąś dupą
Upadli na głowę jednym słowem, cena gry 3 lata po premierze to 280zł, a da się ją kupić tylko na platformie battlenet. Do tego dochodzi przymus używania internetu. Nigdy więcej nie wyłożę kasy na żadnego coda, choćby był po 20zł. Activision Blizzard to firmy do zaorania, jeśli chcecie żeby gry były po 400-500zł to nadal smarujcie im dupę dolarami :). Widać idealnie w jaką stronę to zmierza, pełna cyfryzacja i brak piractwa = koszt gier skacze kilkukrotnie w górę, bo po co dawać taniej skoro i tak trzeba ją kupić? Gdzie te czasy w których gry były po 100zł? To już jest totalne zdzierstwo.
Naszła mnie pewna refleksja. Po premierze dużo osób zarzucało grze, że kampania za bardzo demonizuje rosjan, również przez przypisanie im odpowiedzialności za wydarzenia w misji z konwojem. Teraz, dowiadując się o zbrodniach wojennych na Ukrainie okazuje się, że gra potraktowała rosję jednak łagodnie...
Gra jest przednia. Ja gram tylko w tryb fabularny, multiplayer mnie nie interesuje bo w nim tylko chodzi o "naparzanie". Ja lubię wczuć się w grę tak samo jak fabułę. Gra w tym trybie jest jednak krótka (około 5h). Jednak warta zagrania dla każdego kto lubi realistyczne (w miarę) strzelanki. Fajne klimaty, bronie. To moja pierwsza gra FPS z czasów teraźniejszych (mimo iż mam ponad 30 lat)! Dzięki niej już wiem czemu wszystkie strzelanki w które dotychczas grałem (Battlefield V) nie sprawiły na mnie wrażenia. Potrzebowałem właśnie akcji, broni oraz ginących wrogów w czasach współczesnych. Niestety największą wadą gry jest problem...z jej uruchomieniem. Ja borykałem się z tym problemem kilka dni (na raty). Czytałem, że inni też mieli i mają podobny problem. Czyli instalacja gry jest skopana. Gdy odpuściłem instalację na kilka dni, wpadłem na pewien pomysł i w końcu się udało. Warto było walczyć!

Ocena samej kampani.
Na początek napiszę że grę kupiłem głownie dla kampani i to w promocji. Po ograniu stwierdzam że absolutnie nie opłaca się kupować za pełną cenę a Blizzard ceny ma po prostu z d**y i tyle. Gra graficznie jest bardzo ładna, zrożnicowane misje i tereny są naprawde dobrze zrobione. Dźwiek i muzyka ok a polski dubbing jest bardzo dobry i grało się super. Ale gra jest po prostu krótka i nawet za 20€ co ją kupiłem dla mnie za drogo na taki czas gry. Jest to kolejny dobry, pełen akcji i wybuchów gdzie kule latają wszedzie Modern Warfare na czele z kpt. Pricem. Ogólnie grało się fajnie, choćbym grał w filmie akcji. Na plus świetna grafika i dubbing polski, minus to czas gry niestety.
W związku z bliska premiera COD MW2 (jestem fanem serii BF ale nie BF2042)postanowiłem wrócić po latach do CoD i wybrałem Modern Warfare -gram na konsoli PS5 i gra jest w 2022 roku kozacka ,kampania jak i multi na najwyższym poziomie ,imponująca grafika ,gra mega niszczy BF2042 w każdym elemencie a jest z 2019 roku
Najgorsze wydane pieniadze
Gorzej niz tragedia , a nawet jeszcze nie odpalilem tej gry...
No wlasnie , bo zakupilem ja tydzien temu i do dzis pobieram update zeby zagrac w kampanie , bo tylko ona mnie interesuje.
Na dzien dobry mamy aktualizacje 150gb lacznie z warzone, nie wiem po co to komu.
Jak chce zagrac tylko w modern warfare, no ale dobra lecimy dalej po aktualizacji warzonego mamy nadal brak kampani bo trzeba ja pobrac , no to pobieramy campagne pack i po kolejnej godzinie nadal nie mamy kampani bo co, a bo kur.. trzeba pobrac kolejny pack special ops , no to pobieray dalej, po pobraniu packu nareszcie wchodzimy w menu i wybieramy kampanie ktorej wybrac dalej nie mozna bo jeszcze sa 4 inne packi ktore trzeba do niej pobrac , zatrzymalem sie na tym etapie bo braklo mi miejsca na dysku a plyta trafila di kubla na smieci.
Ostatnio kupiłem sobie tą grę na urodziny. Musiałem ją zainstalować ale że ważyła ona 100gb to okej, zainstalowałem i wlączylem gierkę. Wszystko okej ale jak zobaczyłem że żeby zagrać np. w kampanię. TO muszę zainstalować dwa pliki żeby wogóle zagrać, ważyly one po 15/20gb. Trochę się zdenerwowałem że muszę jeszcze kolejne pliki instalować ale okej, ukończyłem wszystkie misje w dwa dni to mnie zdziwiło. Chciałem zagrać w operacje specjalne ale muszę kolejne pliki instalowac po 24gb no trochę nie logiczne.
Według mnie gra spoko, grafika jeszcze lepiej ale no trochę słabo że trzeba wszystkie pliki osobno instalować


Hej. Zakupiłem grę w wersji pudełkowej (wydanie zagraniczne). Po instalacji i patchu odpalam grę i nie jestem w stanie włączyć żadnego trybu. Z tego co czytałem trzeba pobrać każdy z nich osobno, ale gdy chce otworzyć "sklep" z plikami mam komunikat "store is not available" jak na screenie. Ktoś może wie jak się z tym uporać? Gra łączy się z internetem i loguje do konta Activision, więc nie wiem w czym może być problem.
Edit: gra instalowana na PS5
Raczej żaden reboot itd nie odniesie sukcesu części z 2007 roku, ale mimo to kawał solidnego fps-a i można sobie pograć kilka godzin by potem to samo zrobić w special ops. Multi to już kwestia sporna, bo każdy ma inne gusta.
naszlo mnie na przejscie kampanii jakies gry wojskowej bo widzialem film tego typu ale jak widze ocene 5/10 MW2 to szkoda mi kasy
wiec przechodze jeszcze raz MW1 z 2019 bo ludzie pisza ze lepszy ale i tak to jest kiczowata gra dla dzieci a nie powazna, dojrzala gra o jednostkach specjalnych (jak po odpaleniu usłyszalem polski dubbing i zobaczylem pania general to mi sie na starcie odechcialo grac xd no i mega kicz, tandeta i wydaje mi sie ze w fear2 grze z 2009 przyciwnicy z ktorymi sie strzelalismy byli madrzejci)
zjebaliście gre w chuj nie da sie grać żeby zostać przy warzoze 1 to nie daliście jakieś 2 i jest kokretnie dobani
Oceniam tylko singla - jakoś nie chce mi się wracać po latach do multi, potrzebne by było sporo czasu, aby rdza zeszła ;)
Z tych odsłon serii Call of Duty w które grałem Modern Warfare z 2019 roku, stawiam wysoko bo w top 3. Klasyka (COD 1, UO i 2), Modern Warfare 4 i Modern Warfare 2019 to taka moja topka. Nowe MW kupiło mnie przede wszystkim bardzo dobrym modelem strzelania oraz bardziej stonowaną i przyziemną kampanią. Dalej to Call of Duty, więc są skrypty i sporo się dzieje, ale klimat ze stylu Michela Baya niektórych odsłon, zjeżdża co nieco w bardziej realistyczne kierunki, co mi bardzo odpowiada.
Plusy:
- oprawa audiowizualna
- świetne strzelanie z różnorodnych broni
- bdb system korzystania z osłon, który w końcu daje możliwość sensownego strzelania, zamiast zmuszania gracza do ciągłego parcia na przód
- fabuła i przerywniki filmowe, jak na Coda dają radę
- bardzo klimatyczne misje z oczyszczania budynków
- mało QTE i jakichś przegiętych misji strzelania z działek i pościgów (WWII o tobie myślę!)
- pewną nowością jest duża ilość cywili i ich cierpień, gra zyskuje w końcu trochę realizmu, i sprawia, że gracz staje się uważny w niektórych misjach i nie strzela do wszystkiego co się rusza
Minusy:
- fizyka jest bardzo skromna, nie wiele rzeczy ulega destrukcji
- większe mapy wyglądają gorzej graficznie
- gra waży bardzo dużo, do tego ciągle się aktualizuje, męczące i toporne to wszystko
- to jednak typowy COD i chodź jest to zgrabniej ukryte, niż w starszych częściach, to daje się czasem odczuć, że w niektórych misjach, aby popchnąć gameplay do przodu, bardziej niż celne strzelanie liczy się dotarcie do określonego punktu, wtedy wrogowie ustępują
Podsumowując, w końcu bardzo dobre Call of Duty.
Jebać syf (call od daty ) toksyczna gra i nie wiem po huja komunten narrator zjebany

Via Tenor
Nawet fajna fabuła i fajny multi ale trochę krótka bo po 6 godz. jestem na ostatniej misji