Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wybór frakcji w Total War Warhammer II | Rozgrywka na mapie kampanii Poradnik Total War: Warhammer II

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2019

Nim rozpoczniesz nową kampanię będziesz musiał zdecydować, którą rasą chcesz zagrać i który z Legendarnych Lordów będzie przywódcą twojej frakcji. Poszczególne rasy różnią się miedzy sobą głównie jednostkami i pewnymi mechanikami, zaś poszczególni Legendarni Lordowie różnią się umiejętnościami oraz efektami jakie nakładają na swoją frakcję.

Jaka frakcja jest dobra na początek

Rozgrywkę zaczynasz od wyboru frakcji. - Wybór frakcji w Total War Warhammer II | Rozgrywka na mapie kampanii - Total War: Warhammer II - poradnik do gry
Rozgrywkę zaczynasz od wyboru frakcji.

Najlepszą frakcją dla początkującego gracza wydaje się Lothern będące pod przywództwem Tyriona z Wysokich Elfów. Wysokie Elfy posiadają bardzo dobrą armię złożoną z łuczników dysponujących świetnym zasięgiem (w tej puli znajdziesz również jednostki hybrydowe, które również dobrze radzą sobie w walce wręcz), a także świetnych wojowników jak choćby Mistrzowie Miecza Hoetha, a ich armia jest wspomagana przez pradawne smoki. Dodatkowo Wysokie Elfy mogą łatwo manipulować stosunkami między poszczególnymi frakcjami, co ułatwia im zawiązywanie sojuszy.

Sam Tyrion jest świetnym wojownikiem, a jego efekty w postaci niższego kosztu utrzymania podstawowych jednostek, oraz skróconego czasu werbunku mogą być bardzo przydatne dla nieobeznanego z mechanikami gry gracza. Dodatkowo jego pozycja startowa w Lothern na wyspie Ulthuan powoduje, że ma on początkowo niewielu potencjalnych wrogów, ponieważ w jego pobliżu są głównie inne frakcje Wysokich Elfów.

Poziom trudności i ustawienia rozgrywki

Poziom trudności wpływa na kilka czynników. Są to między innymi koszta utrzymania armii, agresywność frakcji sterowanych przez komputer czy poziom ładu publicznego. Dlatego wybierając poziom bardzo wysoki musisz mieć na uwadze, że choćby trudniej będzie ci zapanować nad ludnością w prowincjach. Dodatkowo wybierając poziom Legendarny musisz pamiętać o dodatkowych ograniczeniach w postaci braku możliwości ręcznego zapisu gry oraz braku aktywnej pauzy podczas bitew.

Dodatkowo oprócz poziomu trudności można dostosować sobie kilka innych rzeczy. Kiedy klikniesz ikonkę znajdującą się w rogu obok wyboru poziomu trudności będziesz mógł je dostosować. Są to:

  • Poziom pomocy - doradca w grze będzie podczas rozgrywki starał się podpowiadać co możesz zrobić.
  • Autozapis do chmury - domyślnie gra zapisuje save'y na dysku twardym, dlatego jeśli zamierzasz grać na kilku komputerach to warto wybrać tą opcję.
  • Okresowe automatycznie zapisywanie gry - przydatne jeśli sam zapominasz o zapisach, choć gra niezależnie od tej opcji i tak zapisuje rozgrywkę przy każdym skończeniu tury.
  • Tryb realizmu (automatycznie zaznaczone na poziomie Legendarnym) - podczas bitew masz ograniczone pole manewru kamerą, a dodatkowo nie ma minimapy i nie możesz wydawać rozkazów podczas pauzy.
  • Czas bitwy - warto zaznaczyć na 60 minut. W przypadku jeśli doszło by na przykład do sytuacji, że komputer nie chce zaatakować murów podczas bitwy, to wystarczy maksymalnie przyspieszyć czas i przeczekać do końca starcia.