Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Werbunek i korzystanie z bohaterów | Lordowie i bohaterowie w Warhammer II Poradnik Total War: Warhammer II

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2019

Bohaterowie są odpowiednikiem agentów z poprzednich odsłon serii Total War, jednak zakres ich działania został w pewnym stopniu rozszerzony. W tym rozdziale znajdziesz informacje na temat działania Bohaterów.

Jak rekrutować Bohaterów

W przypadpadku rekrutacji Bohaterów-magów otrzymasz w niektórych przypadkach możliwość wybrania domeny magii jaką ma władać. - Werbunek i korzystanie z bohaterów | Lordowie i bohaterowie w Warhammer II - Total War: Warhammer II - poradnik do gry
W przypadpadku rekrutacji Bohaterów-magów otrzymasz w niektórych przypadkach możliwość wybrania domeny magii jaką ma władać.

By móc zrekrutować bohatera będziesz musiał, podobnie jak w przypadku jednostek wojskowych, wnieść odpowiedni budynek w osadzie, co umożliwi jego rekrutację. Następnie, po wybraniu u dołu ekranu prowincji opcji "Zwerbuj bohatera" pojawi ci się okno z listą dostępnych do werbunku bohaterów (pogrupowani w zakładki, w zależności od typu bohatera). Podobnie jak nowo rekrutowani lordowie, bohaterowie również posiadają jakąś początkową cechę. Dodatkowo również będziesz musiał poświęcić pewną ilość gotówki co turę na ich utrzymanie.

Zanim zdecydujesz się na rekrutację bohatera przyjrzyj się jego zdolnościom na mapie kampanii. Będą one wypisanie w oknie po lewej stronie i dzielą się na trzy kategorie:

  1. Wcielenie do armii - to efekt obowiązujący gdy bohater dołączy do jednej z twoich armii. Może to być np. przyspieszenie uzupełniania strat jednostek;
  2. Trwały efekt miejscowy - czyli efekt obowiązujący w prowincji w której przebywa aktualnie Bohater. Może to być np. zmniejszanie poziomu spaczenia czy zwiększanie ładu publicznego.
  3. Cel - czyli jakie możliwości będzie miał bohater kiedy rozkażesz mu przeprowadzić akcję na obcej osadzie, bohaterze bądź armii. Może to być np. zabójstwo innego Bohatera.

Do tego dochodzą zdolności Bohatera na polu walki. Bohaterowie pod tym względem dzielą się z grubsza na dwie kategorie: wojowników oraz magów. Ze statystykami bohaterów podczas bitwy oraz z zaklęciami jakimi dysponują możesz się zapoznać z poziomu własnej bitwy.

Uwaga, ilość bohaterów danego typu jakich możesz posiadać jest ograniczona. Możesz ten limit zwiększyć wznosząc odpowiednie budynki - ich listę znajdziesz po najechaniu kursorem na znacznik limitu Bohaterów w prawym górnym rogu okna werbunku.

Korzystanie z bohaterów

Korzystanie z usług Bohaterów wiąże się z pewnym ryzykiem. - Werbunek i korzystanie z bohaterów | Lordowie i bohaterowie w Warhammer II - Total War: Warhammer II - poradnik do gry
Korzystanie z usług Bohaterów wiąże się z pewnym ryzykiem.

Jeśli chcesz by twoi Bohaterowie nadawali jakiś efekt w prowincji, bądź wspierali twoje siły to korzystanie z nich nie stawia przeszkód. Po prostu ustawiasz Bohatera w wybranej prowincji, bądź dajesz mu rozkaz dołączenia do armii za pomocą PPM - efekt Bohatera natychmiast zacznie działać. Sytuacja komplikuje się, kiedy chcesz wykonać działanie przeciwko innym frakcjom.

Po wybraniu Bohatera i skazaniu mu celu PPM otworzy ci się małe okno z informacją jaką akcję Bohater może wykonać i jaki jest jej koszt. Po najechaniu muszką na możliwą do wykonania akcję, otrzymasz listę z możliwymi wynikami działania oraz procentową szansę na każdy z nich. Są to:

  1. Wynik pozytywny - czyli po prostu szansa na powodzenie danej akcji. Przy takich akcjach jak zabójstwo postaci wynik ten jest dodatkowo rozdzielony na zwykłe powodzenie akcji (w wyniku której inna postać zostaje ranna) oraz na krytyczne powodzenie (postać zostaje zamordowana).
  2. Wynik negatywny, porażka bohatera - bohaterowi nie udaje się po prostu przeprowadzić akcji, więc efekty są żadne.
  3. Wynik negatywny, ranny bohater - bohaterowi nie udaje się przeprowadzić akcji, a na dodatek zostaje ranny, przez co na kilka tur nie będziesz miał możliwości korzystania z niego. W krytycznych sytuacjach bohater może także ponieść śmierć, przez co bezpowrotnie go utracisz.

Na szanse pozytywnego wyniku danej akcji ma wpływ szereg czynników, z których najważniejsze to poziom Bohatera, wykupione umiejętności oraz wyposażone przedmioty.

Częstym skutkiem działań Bohaterów (oprócz oczywiście samego efektu akcji) jest zmniejszenie relacji między tobą, a frakcją przeciwko której działał twój bohater. Kary te nie są duże, jednak kumulują się, więc częste akcje bohaterów doprowadzą do znacznego zmniejszenia relacji. Dodatkowo, Bohater po wykonanej akcji traci wszystkie pozostałe punkty ruchu.