Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Steel Division 2 - poradnik do gry

Steel Division 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Lotnictwo (Air) | Steel Division 2 Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019

Samoloty to specjalny rodzaj oddziałów w twojej grupie bojowej. Jednostki powietrzne nie mogą zajmować terenu ani przejmować punktów strategicznych. Są to oddziały wsparcia oraz przewagi powietrznej. Do tego drugiego celu służą myśliwce oraz ciężkie myśliwce przechwytujące. Bombowce potrafią zastąpić jednostki artylerii. Możesz zbombardować każde miejsce na mapie, o ile nie ma tam artylerii przeciwlotniczej. Jest wiele różnych rodzajów bombowców, gdzie każdy ma swoje przeznaczenie i sprawdza się najlepiej w wybranej sytuacji.

Choć samoloty kupujesz w ten sam sposób co pozostałe jednostki, to przyzywasz takie jednostki z poza mapy. Większość jednostek będzie krążyć po oplu bitwy aż do wyczerpania zapasów paliwa. Bombowce opuszcza teren misji po zbombardowaniu wskazanej pozycji. Samoloty mogą wycofać się, jeśli znajdą się pod ciężkim ostrzałem wroga (ich morale będzie tłumione w ten sam sposób jak u jednostek naziemnych). Jeśli samolot zostanie uszkodzony, to po ewakuacji zostanie dłużej poza mapą aż zakończy naprawy.

Samolot zwiadowczy (Air Recon)

To lotnicza wersja oddziałów zwiadowczych. Jest to powolny i tani samolot, zazwyczaj nieuzbrojony. Jednak dostarcza sporo informacji na temat ruchów wojsk wroga. Jako, że to samolot, wróg bez uzbrojenia przeciwlotniczego nie jest w stanie mu zaszkodzić. Dlatego jest to idealna jednostka zwiadowcza a pierwszej fazie gry lub wobec dywizji bez wsparcia lotniczego. Możesz w łatwy sposób namierzyć kolumnę wroga lub i urządzić zasadzkę na nacierających wrogów albo wykryć pozycję artylerii i wyeliminować takie oddziały przy pomocy własnej artylerii.

Samoloty z bombami 1000 kg mogą wyrządzić ogromne zniszczenia, jeśli trafią w cel. - Lotnictwo (Air) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Samoloty z bombami 1000 kg mogą wyrządzić ogromne zniszczenia, jeśli trafią w cel.

Bombowce (Bomber)

Ich głównym zadanie jest bombardowanie pozycji wroga. Zwróć uwagę na wielkość bomb lotniczych, które maja na swoim pokładzie - im większe waga, tym większa eksplozja, ale mniej bomb zostanie przetransportowanych na pokładzie samolotu. Małe bomby w dużej ilości, są świetną bronią przeciwko piechocie i innym miękkim oddziałom, a duże bomby np. 500 lub 1000 kg służą do niszczenia umocnionych punktów wroga i innych statycznych obiektów, a nawet do niszczenia czołgów, które są unieruchomione. Niektóre bombowce są posiadają napalm, który ma za zadanie przed wszystkim niszczyć piechotę wroga na sporym obszarze lub tłumić morale jednostek. Inne bombowce posiadają bomby kastetowe AP, które nadają się głównie do walki z jednostkami opancerzonymi.

Celny ostrzał samolotów potrafi przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. Trzeb wybrać dobry moment oraz zgrać bombardowanie w czasie. Wybór miejsca, jak na zdjęciu, również może ułatwić zniszczenia wroga. - Lotnictwo (Air) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Celny ostrzał samolotów potrafi przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. Trzeb wybrać dobry moment oraz zgrać bombardowanie w czasie. Wybór miejsca, jak na zdjęciu, również może ułatwić zniszczenia wroga.

Musisz pamiętać, że po wyznaczeniu na cel jednostki przeciwnika, twój samolot zrzuci bomby na ich pozycję, nawet jeśli ta zniknie z pola widzenia. Wtedy bomby zostaną zrzucone na ostanią znaną pozycję. Czasem ta funkcja jest bardzo przydatna, ponieważ oddziały wroga często nie zmieniają swojej lokalizacji. W innych sytuacjach będzie lepiej, jeśli wstrzymasz atak lub wskażesz inny cel ( w wypadku ostrzału na szybką jednostkę wroga). Możesz też śmiało bombardować kolumnę np. ciężarówek lub czołgów, ale musisz zrobić dwie rzeczy, aby atak się udał: ustawić bombowiec tak, aby leciał w tym samym kierunku co nadciągająca kolumna. Najlepiej jest wybrać długi odcinek drogi, aby kolumna nagle nie zmieniła swoje trasy. Po drugie, musisz wybrać na cel pierwszy pojazd. Bomby nie trafią czoła kolumny, ale na pewno wybuchną przy pozostałych pojazdach. Taki atak wymaga mikro-zarządzania, ale jest bardzo efektywny.

Myśliwce i ciężkie myśliwce (Fighter, Heavy Fighter)

Są to jednostki przewagi powietrznej. Ich głównym zadaniem jest walka z wszystkimi samolotami przeciwnika. Myśliwce najlepiej walczą z małymi samolotami wroga, czyli innymi myśliwcami, samolotami rozpoznania, małymi bombowcami itp. Natomiast ciężkie myśliwce mają silne uzbrojenie, ale są wolniejsze i mniej zwrotne. Ich zadaniem jest niszczenie powolnych maszyn wroga, czyli dużych bombowców. Jeśli nie ma żadnych celów lotniczych, myśliwce mogą śmiało atakować cele naziemne, głównie nękać piechotę. Zazwyczaj nie powodują dużych strat, jednak powoduje duże zamieszanie i całkiem dobrze tłumią morale jednostek wroga.

Samoloty CAS, małe bombowce oraz myśliwce uzbrojone w rakiety lub działka mogą wyrządzić sporo szkód, zwłaszcza oddziałom piechoty. - Lotnictwo (Air) | Steel Division 2 - Steel Division 2 - poradnik do gry
Samoloty CAS, małe bombowce oraz myśliwce uzbrojone w rakiety lub działka mogą wyrządzić sporo szkód, zwłaszcza oddziałom piechoty.

Samoloty wsparcia naziemnego i niszczyciele czołgów (Ground Attack, Tank Buster)

W tej kategorii znajdują się samoloty o różnej wielkości z lekkim jak i silnym uzbrojeniem. W główniej mierze są to karabiny maszynowe i działka o zróżnicowanym kalibrze, rakiety i bomby kastetowe. Celem tych maszyn jest przyszpilenie wroga, zwłaszcza jednostek miękkich np. oddziałów piechoty. Samoloty klasy "Tank Buster" to specjalistyczne maszyny, których celem jest atakowanie i niszczenie jednostek opancerzonych - jednym z ikonicznych maszyn tego typu jest niemiecki JU 87 G z potężnymi działkami 37 mm. Z łatwością może zniszczy większość czołgów, ponieważ większość ma słaby górny pancerz. Działka mają ograniczoną ilość amunicji, ale jest bardzo celny i efektywny.

Wiele samolotów z rakietami AP, może zniszczyć nawet małe grupy pojazdów opancerzonych, natomiast rakiety HP mogą świetnie stłumić morale takich pojazdów. Oczywiście, ten drugi typ jest wyjątkowo skuteczny przeciwko oddziałom piechoty. Minusem takich samolotów jest bardzo ograniczona ilość amunicji, po ataku samoloty od razu się ewakuują. W przeciwieństwie do maszyn uzbrojonych w rakiet, samoloty bliskiego wsparcia (Close-Air Support) długo utrzymują się na polu bitwy, ale mają zazwyczaj karabiny maszynowe, które służą głównie do nękania lekkich jednostek jak piechota, ciężarówki czy artyleria.