26-ya Gvard. Strelkovy Steel Division 2 poradnik, najlepsze porady
Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2019
26 Dywizja Strzelców to najsilniejsza dywizja piechoty, ze wszystkich grup bojowych po stronie rosyjskiej. Posiada doborowe i liczne jednostki piechoty, dzięki którym zalejesz przeciwnika samą ilością piechoty. Posiada również specjalistyczny sprzęt, który nie jest dostępny u innych dywizji lub w organicznej ilości.
Piechota to główny filar tej dywizji. Masz dostęp do aż 10 kart piechoty, przy czym pierwsze 6 kosztuje tylko 1 punkt aktywacyjny. 26 Dywizja oferuje szereg różnych i ciekawych oddziałów. Podstawą są jednostki Gwardii, które będą służyć do walki z piechtą i utrzymaniem terenu. Posiadają tylko granaty przeciwpancerne, więc mogą niszczyć czołgi tylko z odległości 100 metrów. Są to jednak tanie jednostki, których możesz przywołać w dużej liczbie. Saperzy służą do eliminacji wrogów w zabudowaniach, dzięki TNT. Ten ładunek wybuchowy niszczy budynek i tłumi morale wrogiej jednostki. Avtomatchiki, służą do walki na krótki dystans. Są uzbrojeni wyłącznie w PPSH-41, czyli pistolety maszynowe o krótkim zasięgu. Nadają się do walki w lasach oraz zabudowaniach, ale na otwartym terenie muszą zbliżyć się do wroga.
Unikalnym oddziałem są Shtrafniki. Jest to najliczniejszy oddział w grze - posiada aż 20 żołnierzy! Aż trzech piechurów jest uzbrojonych w lekki karabin maszynowy DP. Są również wyposażeni w karabin przeciwpancerny PTRD, który jest skuteczny przeciwko lekkim oddziałom opancerzonym. Jest to dość drogi oddział, ale bardzo liczny. Możesz przyzwać tylko niedoświadczone oddziały Shtrafników, więc skorzystać ze wsparcia jakiegoś lidera, który poprawi ich poziom doświadczenia.
Kolejnym wyjątkowym oddziałem piechoty w tej dywizji są Shturmoviki. Ten oddział piechoty jest wyposażone w pancerz ochrony, co ma czynić ich trochę odporniejszymi na ostrzał przeciwnika z broni lekkiej. Posiadają na stanie PPSH-41 oraz karabin DP i TNT. Jest to idealny oddział szturmowy, który jest w stanie zagrozić oddalonym oddziałom piechoty. Shturmoviki (LPO) to oddział wyposażony w aż 2 miotacze ognia, dzięki czemu na kolosalny wpływ na morale wroga i potrafi roztopić każdą obronę przeciwnika, jeśli zdołają podejść na odpowiednią odległość.
Zwiad nie jest najmocniejszą stroną tej dywizji, ze względu na małą ilość slotów i brak pojazdów zwiadowczych. Mogę jednak wezwać na pole bitwy Konnaya Razvedka, czyli oddział zwiadowczy piechoty z ilością żołnierzy typową dla przeciętnej drużyny piechoty. Dzięki takiej ilości, może śmiało brać udział w akcjach na tyłach wroga lub wspierać natarcie z pozornie bezpiecznej strony. Oddziały zwiadowcze nie przesuwają fontu, więc wróg nie będzie się spodziewał jednostek wroga na swoim obszarze. Dodatkowe, możesz dodać do grupy bojowej jednostki snajperów, które są zabójcze na daleki dystans.
W tej dywizji masz dostęp do małej ilości czołgów. T-34E to najsłabsza wersja czołgów tej serii spośród wszystkich dywizji, ale spełni swoją rolę w pierwszych fazach gry. 28 Dywizja Piechoty ma dostęp do ciężkich czołgów KV-1E oraz KV-85, które potrafią stawić czoła przeciwnikowi. Ich działa mają całkiem dobrą penetrację i względnie dobry pancerz. Najlepiej trzymać te czołgi w grupie, ponieważ nie są zbyt szybkie i masz ich niewiele.
W kategorii jednostek wsparcia, warto zwrócić uwagę na dwie jednostki, które mogą być niezwykle przydatne na polu bitwy. Czołg OT-34 to z wyglądu zwykły T-34, ale oprócz działa i karabinu maszynowego posiada również miotacz ognia. Jako, że piechota z miotaczami jest łatwym celem, tak czołg może szybko i bez problemu podjechać do piechoty wroga i podpalić ich pozycje. Z kolei ISU-152 to prawdziwa bestia. Stworzony jako działo wsparcia piechoty, posiada potężne działo, mocny pancerz i amunicję HE oraz AP. Jego pociski HE mają olbrzymi zasięg i pole rażenia oraz dewastujący wpływ na morale wroga. Co więcej, posiada też kilka sztuk amunicji AP, dzięki czemu może służyć jako działo przeciwpancerne. Ta amunicja posiada penetrację 165mm, co przebije prawie wszystkie przednie pancerze jednostek wroga.
Ostatnią silną stroną tej dywizji jest artyleria. Masz dostęp do sporę gamy dział artyleryjskich o różnym kalibrze. W tej kategorii znajdziesz moździerze 82 i 120mm, które idealnie nadje się do wsparcia piechoty w pierwszej fazie. Haubice 76 oraz mobilne działo SU-76 (jest wyposażone w radio) to już większa siła ognia, która będzie ci potrzebna od fazy B. Jeśli potrzebujesz naprawdę silnej salwy rakietowej, to warto dodać BM-31 Andryusha. Ta wyrzutnia posiada rakiety 300mm, gdzie katiusza strzela rakietami 132mm! Jest to potężna siła ognia, która ma duży wpływ na morale jednostek przeciwnika. Minusem jest mały "magazynek" tego działa. Po oddanej salwie, musi uzupełnić amunicje inaczej jest stanie się bezużyteczna.
28 Dywizja ma dostęp do najmocniejszych dział artyleryjskich w całej armii rosyjskiej - B-4 203mm oraz Br-5 280mm. Pozostałe nacje mogą wezwać podobny ostrzał, ale tylko z poza mapy. Tutaj masz dostęp do haubic, które wzywasz bezpośrednio na pole walki. Oba działa mają duży zasięg oraz ogromne pole rażenia ich pocisków. Ostrzał z tego działa potrafi zniszczyć i stłumić morale wielu oddziałów a nawet czołgów. Koniecznie korzystaj ze wsparcia obserwatorów artyleryjskich, aby maksymalnie wykorzystać siłę tych dział i prowadzić celny ostrzał.
Największą bolączką tej dywizji jest mała ilość kart, oddziałów oraz niska liczebność obrony przeciwlotniczej oraz dział przeciwpancernych. Owszem, masz dostęp do SU-85, ale pozostałe działa przeciwpancerna mogą poradzić sobie z czołgami średnimi, gdzie większość czołgów ciężkich wyjdzie z walki bez szwanku. Podobnie lotnictwo - jest dość urozmaicone i posiada liczne typy samolotów, ale ich wysoka cena oraz inne, ciekawe oddziały w pozostałych kategoriach stawiają lotnictwo w tej dywizji pod znakiem zapytania. Mimo wszystko warto dodać kilka myśliwców i niszczycieli czołgów, aby mieć więcej opcji walki z jednostkami opancerzonymi.