Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Produkcja dóbr | Handel i Produkcja Patrician III Rise of the Hanse poradnik Patrician III: Rise of the Hanse

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2019

Produkcja dóbr

Produkcja dóbr to zazwyczaj kosztowny interes - Produkcja dóbr | Handel i Produkcja Patrician III Rise of the Hanse - Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Produkcja dóbr to zazwyczaj kosztowny interes. Kiedy dodać wszystkie podatki, koszty materiałów surowych, etc. okaże się, że koszty produkcji są niewiele niższe niż ceny nabycia tych wyprodukowanych towarów. A może się nawet jeszcze okazać, że niektóre towary, które wytwarzasz będziesz mógł nabyć po cenach mniejszych niż koszty produkcji, które poniosłeś ...

Jednak mimo wszystko własna produkcja przynosi korzyści w dłuższym okresie czasu. Twoje produkty mogą być transportowane tam gdzie ich nie ma i sprzedawane po horrendalnie wysokich cenach.

Produkcja dóbr to zazwyczaj kosztowny interes. Kiedy dodać wszystkie podatki, koszty materiałów surowych, etc. okaże się, że koszty produkcji są niewiele niższe niż ceny nabycia tych wyprodukowanych towarów. A może się nawet jeszcze okazać, że niektóre towary, które wytwarzasz będziesz mógł nabyć po cenach mniejszych niż koszty produkcji, które poniosłeś ... Jednak mimo wszystko własna produkcja przynosi korzyści w dłuższym okresie czasu. Twoje produkty mogą być transportowane tam gdzie ich nie ma i sprzedawane po horrendalnie wysokich cenach.

PORADY:

  • Nie zabieraj się za budowanie manufaktur zaraz na początku gry, najpierw skup się na samym handlu, który da Ci na starcie więcej możliwości.
  • Kiedy już zdecydujesz się na uruchomienie własnej produkcji zacznij od wytwarzania dóbr, których produkcja w miejscu uruchomienia "zakładu" już jest wydajna. Potem możesz spróbować (na własne ryzyko ! ;-) rozwijać produkcję tych dóbr, które są przez miasto mniej wydajnie wytwarzane.
  • Nie zapominaj o dostarczaniu swoim "zakładom" materiałów surowych, których potrzebują aby funkcjonować. Możesz nakazać zarządcy w Kantorze aby skupował je na miejscu (jeśli są wytwarzane) albo dowozić je do miasta z innego miejsca (najlepiej stamtąd gdzie sam je również produkujesz) i magazynować w Kantorze. To jakich dóbr konkretna manufaktura potrzebuje znajdziesz w rozdziale "Budynki" tegoż poradnika.
  • Wraz ze stawianiem manufaktur buduj również domy mieszkalne aby pracownicy mieli gdzie mieszkać - na początku nie wymagaj może zbyt wielkiego czynszu (tak aby ludzie chętnie się wprowadzili), może nawet nie nakładaj go wcale tak by chętni walili drzwiami i oknami ;-), dopiero potem stopniowo zwiększaj czynsz.
  • Jeśli na miejscu jest mało żebraków (podstawowa siła robocza) spróbuj ściągnąć ich na miejsce urządzając akcję charytatywną pt. "Dokarmianie żebraków" w Kościele (stosowne dobra, które do tego celu chcesz przeznaczyć muszą znajdować się wcześniej w Twoim Kantorze).