Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasta Hanzy | Podstawy Patrician III Rise of the Hanse poradnik Patrician III: Rise of the Hanse

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2019

Miasta

W Patrician 3 mamy 24 miasta hanzeatyckie - Miasta Hanzy | Podstawy Patrician III Rise of the Hanse - Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

W "Patrician 3" mamy 24 miasta hanzeatyckie. Dodatkowo nad niezbadanym Morzem Śródziemnym leżą inne miasta, które tylko czekają na to abyś zaczął z nimi handlować (rozdział "Ekspedycje"). Nie wszystkie miasta Ligi Hanzeatyckiej są tak samo ważne - mimo, że możesz stawiać Kantory i inne budynki we wszystkich 24-ech, kariera jest możliwa tylko w tych większych miastach. Tylko jedno z tych miast możesz uczynić swoim miastem rodzinnym. Dodatkowo do niektórych miast położonych wewnątrz lądu (np. Kolonia, Toruń) możesz się dostać rzekami tylko małymi sznikami lub krajerami.

Miasta hanzeatyckie

12 wielkich miast to miasta hanzeatyckie, z którymi możesz handlować i w których możesz budować. Możesz również podnosić tam swoją reputację aby w końcu zostać wybranym na Burmistrza. Te miasta to : Hamburg, Brema, Rostok, Lubeka, Kolonia, Szczecin, Gdańsk, Toruń, Visby, Ryga, Rewal i Sztokholm.

Hanzeatyckie kantory

Z kolei Bergen, Londyn, Brugia i Nowogród oferują Ci prawie takie same możliwości jak miasta hanzeatyckie z tym, że nie możesz w nich zostać Burmistrzem.

Hanzeatyckie faktorie

8 miast (Malmo, Edynburg, Scarborough, Groningen, Ripen, Oslo, Aalborg i Ładoga) to hanzeatyckie faktorie - nie ma w nich Gildii ani Stoczni (czyli nie można budować okrętów), znajdziemy tam tylko doki naprawcze.

Zakładanie miast

Kiedy w końcu, wraz z postępami w grze, zostaniesz doświadczonym Burmistrzem otworzy się przed Tobą możliwość zakładania własnych faktorii dla Hanzy. Aby założyć takie "miejsce produkcji" będziesz musiał zacząć od zera, od postawienia podstawowych budynków miasta (ratusz, kościół, etc.) a także zwykłych domów dla mieszkańców kończąc na budynkach zajmujących się produkcją i rzemieślnictwem (kuźnie, farmy, itp.). Wszystko po to aby "zwabić" do miasta ludzi. Miasto zostanie automatycznie włączone do Hanzy kiedy osiągnie odpowiedni "rozmiar" - Twoja reputacja znacznie podskoczy w górę, jednak zmuszony będziesz finansować pracę tegoż miasta z własnej kieszeni. Nie martw się jednak - i tak powinno Ci ono przynosić spory dochód. Pamiętaj, że to Rada Hanzy (czy jak się tam to ciało zwie) wybiera miejsca pod założenie owych faktorii w zależności od tego na jakie dobra jest największy popyt. W kontraście do innych miast te założone przez Ciebie oferują tylko kilka "możliwości produkcyjnych" a co za tym idzie ich status "odgałęzienia Hanzy" jest mniejszy czy większy. Jedną z różnic jest to, że w takich miastach nie ma Burmistrzów i ich założyciele pozostają także ich zarządcami ale właściwie z przywilejami podobnymi do tych, które ma Burmistrz (możesz również zajmować to stanowisko w innym mieście w tym samym czasie).

W mieście

Mieszkańcy miast

Ludność każdego z miast skład się z trzech warstw społecznych - biedaków, zamożnych i bogatych, a każda z tych grup ma własne interesy i potrzeby. Nawet bardzo zamożne miasto ma swoich biedaków, którzy zwykle wykonują "czarną robotę". Rozwijające się miasto stanowi także atrakcję dla żebraków, którzy sprowadzają się do niego z każdej strony świata (zupełnie jak w Katowicach ;-P). Taki imigrant, aby awansować ze statusu żebraka na zwykłego mieszkańca, potrzebuje pracy i dachu nad głową, w przeciwnym wypadku wyprowadzi się (no to chyba dobrze ... ;-). Nowi pracownicy w mieście mogą się rekrutować tylko z tej grupy ludzi.

Kliknięcie na ikonę Mieszkańcy na górnej listwie (w widoku miasta) wyświetla okienko z informacją o liczebności poszczególnych grup społecznych danego miasta oraz stopniu ich usatysfakcjonowania życiem w nim a strzałka skrajnie na prawo pokazuje tendencje satysfakcji - Miasta Hanzy | Podstawy Patrician III Rise of the Hanse - Patrician III: Rise of the Hanse - poradnik do gry

Kliknięcie na ikonę "Mieszkańcy" na górnej listwie (w widoku miasta) wyświetla okienko z informacją o liczebności poszczególnych grup społecznych danego miasta oraz stopniu ich usatysfakcjonowania życiem w nim a strzałka skrajnie na prawo pokazuje tendencje satysfakcji. Ten poziom satysfakcji zmienia się bardzo powoli w czasie. Jeśli chcesz aby miasto się rozwijało musisz się skoncentrować na zaspokajaniu potrzeb biedaków jako, że są oni podbudową, na której jest rozwijana cała populacja miasteczka.

Zostało jeszcze 51% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie