Extreme Violence – symulator Punishera. Sims 4 - mody dla dorosłych, czyli 50 twarzy sima
Spis treści
Extreme Violence – symulator Punishera
Jeśli znacie angielski, wiele o tej modyfikacji powinna powiedzieć Wam już sama nazwa. „Ekstremalna przemoc” dodaje do gry... no cóż, brutalność. Znienawidzony „somsiad” pozwala sobie na zbyt wiele i zwykły plaskacz go nie uspokaja? W takim przypadku warto rozważyć pozbycie się mendy. Raz na zawsze. Jest na to wiele sposobów, w tym przejechanie samochodem, zadźganie i uduszenie. Brzmi banalnie? Bardziej spektakularnym patentem na odesłanie innych w zaświaty jest wysadzenie ich w powietrze. W modzie nie zabrakło też czynów lżejszej wagi.
Ofierze da się spuścić łomot, zhakować jej urządzenie elektroniczne, stalkować ją lub najzwyczajniej w świecie okraść. Do wspólnego rabowania z bronią w ręku i innych niecnych uczynków można zaprosić innych simów, robiąc z nich partnerów w przestępstwie. Trzeba tylko uważać, żeby nowa kariera nie skończyła się szybciej, niż się rozpoczęła. Policja jest gotowa do działania, a konfidentów nie brakuje.
Z ciekawszych rzeczy warto wspomnieć o możliwości zorganizowania święta morderców. Podczas tego wydarzenia mieszkańcy całego miasta zaczną się wyrzynać. Krwawa zabawa potrwa 24 godziny.
Mental Health
Wyuzdany seks i mordowanie innych może w końcu odbić się na zdrowiu psychicznym, zwłaszcza mniej socjopatycznych jednostek. Żeby odczuć konsekwencje życia na krawędzi, konieczne będzie pobranie modyfikacji dodającej do gry mechanikę zaburzeń psychicznych. Najlepiej robi to Mental Health.
Twórca moda przygotował 13 chorób, w tym dwa rodzaje depresji, ADHD, afektywność dwubiegunową i zaburzenia odżywiania. Dolegliwość, która wykształci się u danego sima, jest zależna m.in. od jego osobowości i płci. Po zdiagnozowaniu najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się na psychoterapię. Możliwe też, że niezbędne stanie się wsparcie farmakologiczne. Tak czy inaczej, wizyty u lekarza od głowy nie będą tanie, co czyni tę modyfikację jeszcze bardziej realistyczną.
Na terapię można wybrać się nie tylko solo, lecz także całą rodziną lub z partnerem. Wspólne sesje pozwalają lepiej poznać swoje emocje i zacieśnić więzi. W modyfikacji dostępne są również grupy wsparcia. W ramach nich spotykają się m.in. osoby LGBT+, simowie, którzy stracili przyjaciela lub członka rodziny, oraz wirtualni ludkowie z problemem alkoholowym. Podczas takich zebrań można rozwinąć niektóre umiejętności, np. te związane z rodzicielstwem.