autor: Michał Jodłowski
This Is the Police. W co zagrać na słabym laptopie?
Spis treści
This Is the Police
- System operacyjny: 32-bitowy Windows XP
- Procesor: dwurdzeniowy
- Karta grafiki: GeForce 7800 / Radeon HD 4600 / Intel HD 3000
- Pamięć RAM: 2 GB
This Is the Police to druga propozycja w klimatach policyjnych, aczkolwiek podchodząca do tej tematyki w inny sposób. Zamiast wcielać się w brooklińskiego stróża prawa – w dodatku mającego nieliche kłopoty – stajemy się leciwym komendantem policji w fikcyjnym mieście Freeburg.
Freeburg to siedlisko korupcji i układów, w których musimy się odnaleźć. Mając już tylko 180 dni do emerytury, a za cel zebranie 500 tysięcy dolarów na spokojną starość, możemy starać się walczyć z wszechobecnym zepsuciem bądź dbać przede wszystkim o własną skórę. Żadna droga nie jest pozbawiona konsekwencji – stawką może być wolność, a nawet życie nasze lub naszych podwładnych. Kariera Jacka Boyda, bo tak brzmi imię i nazwisko głównego bohatera, ma kilka potencjalnych zakończeń. Niekoniecznie szczęśliwych.
This Is the Police łączy fabułę z aspektami strategicznymi i ekonomicznymi. W skład naszych zadań wchodzi zarządzanie budżetem – zarówno własnym, jak i tym należącym do dowodzonej przez protagonistę jednostki – a także budowanie relacji z kluczowymi postaciami. Wśród stronnictw, z którymi przychodzi nam współpracować bądź rywalizować, są m.in. mafia, kler czy związki zawodowe.
Unravel
- System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
- Procesor: Intel Core 2 Duo (2,4 GHz) / AMD Athlon Phenom X2 (2,8 GHz)
- Karta grafiki: GeForce GTX 745M / Radeon HD 8650G / Intel 4400 (z obsługą DirectX 11)
- Pamięć RAM: 4 GB
Unravel to gra platformowo-logiczna z małym, sympatycznym ludzikiem z włóczki w roli głównej. Yarny, bo tak brzmi jego imię, przemierza kolejne poziomy, wykorzystując przy tym grubą nić, z której jest zrobiony. W ramach rozgrywki trzeba czasem pogłówkować nad środowiskowymi zagadkami bądź w pewnych sekwencjach wykazać się zręcznością. Włóczka, z której wykonany jest Yarny, pełni bardzo ważną funkcję, gdyż to za jej pomocą pokonujemy wiele przeszkód. W pewnym sensie ogranicza też ona pole manewru, gdyż musimy ją regularnie uzupełniać.
W trakcie przygody odwiedzamy różnorodne, pięknie zaprojektowane poziomy. Przemierzając je, odkrywamy wspomnienia mieszkańców domu, w którym „narodził” się Yarny – od tych radosnych do naprawdę przygnębiających. Fabułę można określić mianem osobliwej opowieści o przemijaniu. Ukończenie Unravel zajmuje około 5–6 godzin, oczywiście w zależności od tego, jak sprawnie radzimy sobie z kolejnymi wyzwaniami.