PC Hardware – tanio już było. Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Spis treści
PC Hardware – tanio już było
Rok 2022 to będzie kolejny niekorzystny okres na ulepszanie swojego peceta czy zobaczenie w sklepie półek pełnych next-genowych konsol. Analitycy przewidują, że brak wystarczającej ilości chipów i mocy przerobowych w fabrykach potrwa jeszcze jakiś czas. Przekłada się to na znane już notoryczne braki towarów w sklepach, zwłaszcza kart graficznych czy ostatnio nawet absurdalnie drogich kości pamięci DDR5.
Niezależnie jednak od niedoborów na rynku czasy niskich cen już raczej nie wrócą. Ciekawym przykładem jest tu zapowiedź najnowszej karty firmy Nvidia z najsłabszej serii xx50. Sugerowana cena sklepowa nowego RTX-a 3050 to 249 dolarów, podczas gdy w 2019 roku analogicznie bazowy, najtańszy model GTX-a 1650 wyceniony był o 100 dolarów niżej. Taka cena jest zapewne podyktowana nie tylko nowymi standardami i technologiami, ale również okazją do większego zysku. O najtańszych kartach poniżej 1000 zł możemy już chyba zapomnieć, choć oczywiście w obecnych czasach nawet cena 250–300 dolarów za najsłabszą kartę RTX to marzenie wielu graczy, przez ciągły wpływ na rynek scalperów i kopaczy kryptowalut.
Nikt nie chce już produkować kart graficznych za 100–200 dolarów. Kiedyś „low-end” to było 600 złotych, a za chwilę za „paździerz” trzeba będzie dać minimum 1800 złotych. I to nie jest tylko kwestia dostępności.
Karol Ryka – GRYOnline.pl
Streaming z chmury – granie w full detalach na ziemniaku
Kłopoty z pozyskaniem nowego sprzętu zapewne będą umacniać pozycję platform streamingowych i grania w chmurze. Rok 2022 może być okresem wielkiego boomu na taki sposób rozgrywki w związku z wprowadzeniem usług streamingu gier do najpopularniejszych marek telewizorów. Zakup nowego odbiornika, póki co, nie jest problemem. W modelach z ostatnich lat rozdzielczość 4K, HDR i dobre odświeżanie są już niemal standardem, a teraz dochodzi do tego jeszcze uruchamianie gier przez wciśnięcie przycisku w pilocie – bez podłączania konsoli czy ciągnięcia kabla od peceta przy biurku.
Zostało jeszcze 58% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie