autor: Sebastian Purtak
Antihero. 17 świetnych strategii, których nie znacie
Spis treści
Antihero
- Producent: Tim Conkling
- Data premiery: 10 lipca 2017
- W skrócie: organizowanie własnego gangu w wiktoriańskiej Anglii
Choć Antihero jest grą ekonomiczną, zdecydowanie nie nadaje się do propagowania etycznych postaw w biznesie. Jak sam tytuł wskazuje, wcielamy się tu w postać złoczyńcy, który mozolnie buduje swoje przestępcze imperium.
Akcję gry osadzono w Wielkiej Brytanii doby wiktoriańskiej, co już samo w sobie gwarantuje gęsty jak fabryczne opary klimat. Ten brutalny i mroczny świat przedstawiony został jednak w dość karykaturalny sposób, za pomocą przesadzonej kreskówkowej oprawy. Być może twórcy próbowali tak złagodzić nieco podjętą tematykę, choć naszym zdaniem widać tu wyraźne inspiracje stylistyką Darkest Dungeon.
Budowa zorganizowanej grupy przestępczej odbywa się w turach i skupia głównie na obejmowaniu naszą strefą wpływów kolejnych dzielnic. Dzięki temu jesteśmy w stanie przejmować nowe budynki, z których każdy daje unikatowe bonusy. To natomiast dość mocno przekłada się na rozgrywkę i może zdeterminować dalszy styl gry. Świat przestępczy oferuje bowiem sporo możliwości, jeśli chodzi o nasze postępowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zorganizowali brutalny gang zabijaków, którzy przy każdej okazji stosują rozwiązania siłowe i ochoczo pytają wszystkich napotkanych przechodniów, czy chcą dostać… sami wiecie co. Z drugiej strony możemy wybrać bardziej wysublimowane podejście i zamiast przemocy postawić na oszustwa i szantaże.
Gra dostępna jest zarówno na pecetach, jak i urządzeniach mobilnych, oferując kampanię dla pojedynczego gracza i sieciowy oraz lokalny tryb multiplayer.