10. PAKO 2. Mobilne perełki – 30 mobilnych gier 2018 roku
Spis treści
10. PAKO 2
PAKO 2 W SKRÓCIE
- Producent gry: Tree Men Games
- Gatunek: zręcznościowa
- Platformy mobilne: Android, iOS
- Model biznesowy: premium / free-to-play
Wydane w 2013 roku Pako: Car Chase Simulator okazało się wyśmienitą zręcznościówką samochodową, prezentującą nietypowe podejście do tej tematyki. Oczekiwania względem kontynuacji były więc spore, ale autorom, czyli ludziom z fińskiego studia Tree Men Games, udało się je w pełni zaspokoić.
PAKO 2 stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniej części. Gracz wciela się w kierowcę świadczącego usługi kryminalistom, a cała zabawa polega na uciekaniu przed pościgami policyjnymi. Stróże prawa są bardzo agresywni i zachowanie wozu w jednym kawałku stanowi prawdziwe wyzwanie. W przeciwieństwie do pierwszej części tym razem pojedyncza kraksa nie kończy rozgrywki – samochód ma pasek energii, wystarczającej na wytrzymanie kilku zderzeń. Dzięki temu mamy więcej okazji do podejmowania ryzykownych akcji, co wychodzi grze na dobre.
PAKO 2 zachowuje cały urok pierwowzoru, będąc jednocześnie produkcją większą, ładniejszą i bardziej różnorodną. Mapy oferują więcej unikatowych wyzwań, zwiększono również liczbę dostępnych maszyn. Do tego gra ma sympatyczny model biznesowy. Na iOS-ie jest to produkcja premium. Na Androidzie dostępna jest jako tytuł free-to-play, ale autorzy zarabiają tylko na reklamach, które można wyłączyć, uiściwszy jednorazową opłatę.
9. Motorsport Manager Mobile 3
MOTORSPORT MANAGER MOBILE 3 W SKRÓCIE
- Producent gry: Playsport Games
- Gatunek: strategia
- Platformy mobilne: Android, iOS
- Model biznesowy: płatna gra z opcjonalnymi mikrotransakcjami
W tym toku doczekaliśmy się również premiery gry Motorsport Manager Mobile 3, czyli kolejnej odsłony popularnej serii studia Playsport Games. Autorzy nie zawiedli oczekiwań fanów i dostarczyli najlepszą część cyklu.
Tradycyjnie naszym zadaniem jest zarządzanie drużyną wyścigową rywalizującą w fikcyjnej lidze wzorowanej na Formule 1. Gracz musi werbować utalentowanych kierowców i organizować im treningi, ulepszać wozy oraz ustalać taktykę na wyścigi. Do tego dochodzi strona finansowa przedsięwzięcia, wymagająca odpowiedniego zbilansowania inwestycji i przychodów.
Wszystkie te elementy działają równie dobrze jak w „dwójce”, a jednocześnie tym razem dołożono sporo nowych opcji, które dają graczom większą swobodę wyboru drogi na szczyt. Kluczową rolę odgrywa teraz zarządzanie karierami medialnymi kierowców. Zwiększono również znaczenie inżynierów, w związku z czym więcej czasu spędzamy w garażach.
Motorsport Manager Mobile 3 to rzadki przypadek mobilnej strategii ekonomicznej o stosunkowo wysokim poziomie trudności. Gra jest przystępna, ale bardzo rozbudowana. Wymaga sporo uwagi, za co odpłaca się wielką satysfakcją z wygranych. To tytuł, w który spokojnie można grać przez cały rok, bez uczucia znużenia.